Facebook Twitter Google+ Pinterest Instagram

14-20 Ağustos 2017 haftalık burç yorumları

Arkadaşına öner Yazdır
Mynet Astroloji Danışmanı İremSU, sizler için yorumladı...

KOÇ

Sevgili Koçlar, haftanın enerjileri, eviniz sınırları içinde kendinize ait değerleri koruma, huzuru sağlama arzumuzun göstergesidir. Sevgiye, şefkate fazlasıyla ihtiyacınız bulunmakta. Sıcaklık ve samimiyetin olduğu bir yuvada yaşamak doğal olarak dışarıdaki başarının da garantisi olarak bugün fazlasıyla dikkat çekiyor. Ancak dikkat etmemiz gereken nokta bu huzuru, baskı kurarak elde etmeye çalışmamak. İşte o zaman ailenizle veya dışarıda problemler yaşayabilirsiniz.

BOĞA

Sevgili Boğalar haftanın enerjileri bize şunu soruyor. Dış dünya ile bağlantın ve ilişkin ne durumda. Değerlerine sahip çıkmayı, korumayı biliyor musun? Bu çok önemli. Yeri geldiğinde yumuşak, yeri geldiğinde hakkını koruyor musun? Hep sen mi haklısın, yoksa başkalarının da hakkını koruyor musun? İçimizden bir ses, kendini korumalısın diyor. Ancak ben diyorum ki, çevremizdeki insanların düşüncelerini dinleyelim, görüşlerine saygı duyalım, belki de duyacaklarımız bizi memnun edebilir.

İKİZLER

Sevgili İkizler, haftanın enerjileri, parasal açıdan güven içinde yaşamayı, aşk hayatınızla ilgili konularda karşılıklı paylaşımı ve değer verdiğimiz her şeyi fazlasıyla önemsememizi sağlıyor. Kaybetmekten ve birilerine boyun eğmekten korkabiliriz. Gerekirse baskın davranarak kendimizi korumaya çalışabiliriz. Çıkarlarımız konusunda hassasiyet gösterebiliriz. Reddedilmekten, hafife almaktan hoşlanmayabiliriz. Sinirlerimize hakim olmayı başarırsak, illa ben haklıyım diyerek baskıda bulunmaya çalışmazsak gayet iyi olacaktır.

YENGEÇ

Sevgili Yengeçler, haftanın enerjileri, ilişkimizde bizi zorlayabilir. Bir yandan şefkat, güven ve sahiplenilmek istiyoruz. Diğer yandan anlaşmazlıklar nedeniyle sıkıntılıyız. Şöyle bir düşünüyoruz. -Nedir bu hal, neden anlaşamıyoruz, şu iki günlük dünyada nedir paylaşamadığımız diye iç geçiriyoruz. Bir şeyleri düzeltmeye çalışsak bile, sanki gün geçtikçe daha fazla koptuğumuzu düşünüyoruz. Şöyle diyoruz içimizden. -Diyelim ki sen kazandın bu savaşta. Belki de ben. Peki bunun bize ne faydası var? O zaman her ikiniz de oturup ilişkinizi gözden geçiriniz.

ASLAN

Sevgili Aslanlar haftanın enerjileri, ilişkimizde hassas ve geçmişe dönük düşünmemize neden olabilir. Önceliklerimiz nedir bunları tespit etmekte zorlanıyoruz. Belki de imkansız bir aşkın peşinde koşuyoruz. Sanki kaygan bir zeminde yürüyoruz. Zaman durmuş gibi. Haftayı huzurlu geçirmek için önce durumumuzu bilinçli şekilde ele almalıyız. Çünkü sonunda üzüleceksek bu kararın ne anlamı olabilir ki? Onun için biraz daha düşünmekte fayda görüyorum.

BAŞAK

Sevgili Başaklar, haftanın enerjileri ilişkinizle alakalı konularda düşündüreceğe benziyor. Venüs şimdilerde Yengeç burcunda sizi eskiye bağımlı kılarken, Pluto Oğlak burcunda yaşadığımız ilişkinin mutlaka bir değişimden geçmesi gerektiği yönünde bizi baskı altına alabilir. Sevilmeye ihtiyaç duyduğumuz şu aralar, partnerimizle aramızda yaşananlar bezdirici olabilir. Haftayı olumlu geçirmenin yolu nedir? Yine bilinçli davranmaktan, dengeli hareket etmekten geçiyor. Aranızdaki sorunlar nedeniyle birbirinize yüklenmek yerine lütfen mantıklı bir şekilde probleme neden olan noktaları gözden geçiriniz.

TERAZİ

Sevgili Teraziler, haftanın enerjileri, para ve güç sahibi olmanın ne kadar önemli olduğunu, kariyer hayatımızla ilgili konularda ileriye bakmamız gerektiğini gösteriyor. Zayıf yönlerimizi kimsenin bilmesini istemeyiz. Kendimize ait olanı korumaktan, inandıklarımızı savunmaktan yanayız. Kendimizi göstermek, sevilmek, ilgi çekmek niyetindeyiz. Hatta yeni bir aşka yelken açabiliriz. Yeter ki, karşımızdaki kişi buna değsin. Belki hemen güvenmeyebiliriz. Biz gelecek görmediğimizi bir şeyin içinde bulunmaktan yana değiliz.

AKREP

Sevgili Akrepler, haftanın enerjileri ilişkide tutkuları yükseltiyor. Bir yandan alıştığımız her şeye sahip çıkıyoruz. Diğer yandan sahip olduklarımız yeterli gelmiyor. Sanki hayat bir oyun gibi ve biz tek başına oynuyoruz. Senaryoyu yazan biz, oyuncuları tespit eden biz, ancak oynanan oyunun bizi tatmin etmediğini kabul etmekten kaçıyoruz gibi. Korkularımız var. Kaybetmekten, reddedilmekten, bilinmezlikten, yanılmaktan kaçıyoruz. Bile bile lades demeye hazırken bir anda geri dönüp kendimize kızıyoruz. Gerçeği kabul et diyen iç sesimize kulak vermek işimize gelmiyor. Haftayı olumlu geçirmenin yolu, kendimize güvenmekten vazgeçmememiz ancak gerçekçi olmamızdır.

YAY

Sevgili Yaylar, haftanın enerjileri ilişkide paylaşımda bulunmak arzumuzu işaret ediyor. Şunu yaparsan seni seviyorum bunu yapmazsan sevmiyorum şeklinde olmamalı. Eğer seviyorsak zaten birbirimizin yanında oluruz diye düşünüyoruz. Sevgi çoktan bitmişse, sırf alışkanlık diye devam etmenin de yanlış olacağının farkındayız. Bu hafta biraz kafamız karışabilir. Mesafeli davranabiliriz.

OĞLAK

Sevgili Oğlaklar, haftanın enerjileri, kendimize yüklenmeden, umutsuzluğa düşmeden güven duygumuzu ön planda tutmanın gerektiğini gösteriyor. İlişkimizle alakalı konularda tavırlarımız sertleşebilir. Bir yandan karşımızdaki kişinin değerlerine, inandıklarına saldırmaya çalışırken diğer yandan yaptığımızın yanlışı fark edebiliriz. Özür dilemek mi? Bu oldukça zor ancak içimizden yüzlerce kez bunu isteyebiliriz. Onu bizim gibi düşünmeye zorlarken yaptığımız haksızlığın farkına varamayabiliriz. Affet dersek taviz verdiğimizi düşünebiliriz. O zaman gelin köprüleri yıkmadan önce bir gün, bu köprüye ihtiyacımız olacağını bilerek hareket edelim.

KOVA

Sevgili Kovalar haftanın enerjileri, bir yandan iş, aşk, para veya herhangi bir konuda, duyarlı ve sorumluluk duygusuyla hareket ederken diğer yandan sınırlamalara, kurallara karşı çıkabiliriz. Baskı altına alınmaktan hoşlanmayız. Bu sizin gibi özgür düşünmekten yana olan kişiler için gayet doğal. Ancak unutmayalım ki, ihtiyaçlarımızı karşılamak ve yaşamak zorundayız. Dünya ile savaşmayı bir yana bırakmalıyız. Hiçbir şey önümüze altın tepsiyle gelmeyeceğine göre gereken yerde oyunu kuralına göre oynamamız lazım.

BALIK

Sevgili Balıklar haftanın enerjileri, güven olgusunun önemini vurguluyor. Belki biraz takıntılı davranabiliriz, hatta kimi zaman iddialı. Değerlerimize bir ufak zarar geleceğini hissetsek tartışmaktan kaçınmayız. Hedefimizi gerçekleştirmek için her çareye başvurabiliriz. Yeter ki, bir ses gelsin ve bir nefes, bir heyecan olsun hayatımızda. İsteklerimiz gerçekleştiğinde bir balık gibi derinliklerden yüzeye çıkabiliriz. Bir limana demir atmaya bile razı olabiliriz. Bazen mızmız çocuklar gibi davranabiliriz.

15 Ağustos 2017 13:50

DİĞER GÜNCEL AKTÜEL HABERLERİ