Facebook Twitter Google+ Pinterest Instagram

17-23 Nisan haftası burç yorumları

Arkadaşına öner Yazdır
Mynet Astroloji Danışmanı İremSU sizin için yorumladı...

KOÇ

Sevgili Koçlar, 20 Nisan (Saat 20:37)-3 Mayıs (Saat 19:33) Merkür burcunuza geriliyor. Her alanda haklı olduğunuzu düşünseniz bile, bir yenilik, bir durum, önemli bir konu üzerinde düşünmek, tekrar ele almak faydalıdır. Günlük yaşamda, çalışma ortamında, kardeşlerinizle ilişkinizde iletişimi önemseyiniz. Tartışmak yerine, nedir ne değildir diye bir bakmak yararlıdır. Risk faktörünü gözetmeyi bilelim. Kişisel, iş, sağlık, eğitim gibi konuları gözden geçirelim. Doğru veya yanlış olup olmayacağına bakalım. Abartılı değişimlerden, özellikle görünüme yansıyan, sonra da keşke yaptırmasaydım diyeceğiniz uygulamalardan kaçınalım. Hızlı, telaşlı, fazla abartılı hareket etmeyelim. 21 Nisan tarihine kadar maddi konulardaki harcamalara dikkat edelim. Hesabımızı bilelim. Hızlı araba kullanmayalım. Başımızı koruyalım. İletişimde sevecen, ılımlı, kavga eder gibi değil, güzel bir şekilde konuşmaya çalışalım. Karşımıza bir fırsat, teklif çıkarsa, aceleyle olur yanıtı vermeyelim. Bir inceleyelim.

20 Nisan-20 Mayıs tarihleri arasında Güneş-Boğa burcunda ilerleyecek. Bu süre içinde maddi ve manevi kazançlarımız üzerinde duracağız. Merkür geri hareketini de göz önüne alırsak, sağlamlığı merkez alacağız. Rutin günlük hayatın içindeki işlerimize odaklanacağız. Parasal konularda güvenilir araçları, yöntemleri önemseyeceğiz. Zevklerimize düşkün olacağız. Ancak bu, gelişigüzel harcamalar yerine, ekonomik ve uzun ömürlü olanı tercih etme şeklinde olursa tabii ki yararlıdır. Biraz keyfimize düşkünlük, konfor arzusu görülebilir. Paranın ne kadar önemli olduğunun bir kez daha altını kalın bir çizgiyle çizeceğiz.

21 Nisan saat 13:32-04 Haziran saat 19:16 tarihleri arasında İkizler burcunda ilerleyecek Mars, çevremizde olan bitenlere çabucak uyum sağlamanızda yardımcıdır. Sizin için yenilik, hareketlilik, aynı hedefte olmak, birlikte bir şeyler yapmak arzusu etkilidir. Aynı zamanda, çevre değişimleri, finansal konular, kişisel yeni kararlar alma yönünde de etkili bir süreçtir. Ancak tam olarak yönümüzü tayin etmek için mutlaka dikkat edilmesi gereken nokta, bu yenilikler kazandırıcı mı yoksa kaybettirir mi diye tüm olasılıkları hesaba katmaktır. Çünkü Mars-İkizler geçişinin yöneticisi Merkür-Boğa burcunda geriliyor ve gölgeli günleri dahil olmak üzere 10 Mayısa kadar da etkili olacak. Aklımız başımızda hareket etmeliyiz. Geçmişteki tecrübeleri unutmadan, yine aynı durumları yaşamamak adına kararlarımızı mutlaka gözden geçirmeli, hesabımızı bilmeliyiz. Bu dönemde eskiye ait ailevi ve duygusal meseleler kafamızı karıştırabilir. Eğitimden ticarete, satıştan pazarlamaya kadar her türlü plan ve projenin, parasal konular da dahil olmak üzere çok akıllı bir şekilde ele alınması gerekiyor. Mantığımız pusulamız olmalı. Bizim asıl önemsememiz gereken nokta, yeni girişimlerin, atılacak adımların, hedeflerimizin mutlaka analizini iyi yapmaktır.

BOĞA

20 NİSAN (Saat 20:37)-3 MAYIS (Saat 19:33) Merkür-Koç burcuna geriliyor. Öfke, gerginlik hali üzerinizde hakimdir. Elinizde olmadan en ufak bir şeyi kafanıza takarak tepkilerde bulunabilirsiniz. Ancak bu tepkiler dışa değil hem kendi içinizde kendinize yöneliktir. Bu yüzden de verimli çalışmakta zorlanmalar görülebilir. Maddi konularda görüştüğünüz insanlara dikkat etmekte yarar vardır. Gizli işler, gizli görüşmelerden kaçınmakta yarar var. Parasal sırlarınızı kimseye vermeyiniz. Karar vermeden önce hangi konuda olursa olsun beklemede kalınız, incelemelerde bulununuz. Sağlığınıza dikkat ediniz.

20 Nisan-20 Mayıs tarihleri arasında Güneş-burcunuzda ilerleyecek. Merkür geri hareketini de göz önüne alırsak, kendimizi garanti altına almak, riskten uzak durmak gayet önemlidir. Maddi güvencemiz üzerinde dururuz. Sahip olduklarımız kadar, olmayı düşündüklerimizi de önemseriz. Güven duyduğumuz insanlara yöneliriz. Kişisel anlamda, huzurlu bir ortam ve sürekliliği olan işleri, ilişkileri kıymetli buluruz. Fiziksel anlamda sağlıklı görünmeyi, kendimize dikkat etmeyi, toplumsal ilişkilerimizde güven ve saygınlık uyandırmayı başarırız. Biraz kilo almaya meyilli olabiliriz. Kendi bildiklerimizi kabul ettirmekten hoşlanırız. Ne kadar zor durumda olursak olalım, iyi durumda olduğumuz görüntüsü veririz. Çözümden yanayızdır.

21 Nisan saat 13:32-04 Haziran saat 19:16 tarihleri arasında İkizler burcunda ilerlemesini sürdürecek olan Mars, parasal konular başta olmak üzere, ilişki ve iş ortaklığı gibi meseleler üzerinde gayet etkilidir. Hem bu meselelere eğileceğiz hem de ne kadar güvende olduğumuzu sorgulayacağız. Miras, mal, mülk taksimi, ortaklar arasındaki bölüşümlerde tabii ki dikkatli olunmalıdır. Bir de kazandığımız ile ödemelerimiz arasındaki dengenin yerli yerinde olmasına özen göstermemiz gerekir. Yapacağımız akıllı incelemeler, geleceğimizi garanti altına almak içindir. Yaş tahtaya ayak basmak istemeyiz. Sağlam kararlar için, aceleci olmamak gerekir.

Mars-İkizler burcunda birden fazla alanla uğraşmak ve para kazanmaya dönük hareket etmek, hedef belirlemek demektir. Ancak bunun sınırı, getiri ve götürü hesabının iyi yapılması lazımdır. Bazen beklenmedik masraflarımız olabilir. Bunları halletmemiz gerekebilir. Böyle durumlarda eşimizden, iş ortağımızdan destek görüyor muyuz yoksa tek başımıza mı uğraşmak zorundayız bu çok önemli. Bir de unutmadan bir hatırlatmada bulunayım. Bu geçişi yöneten Merkür geriliyor. Gölgeli günleriyle birlikte 10 Mayıs tarihine kadar da etkili olacak. Sağlamlık, güvenilirlik yine önemi koruyor.

İKİZLER

20 NİSAN (Saat 20:37)-3 MAYIS (Saat 19:33) Merkür-Koç burcuna geriliyor. Acil kararlar vermeden önce mutlaka sakin bir şekilde gözden geçirmelerde bulunmakta yarar var. Bu dönemde hızlı düşünür çabuk karar vermeye çalışabilirsiniz. Beklemeye pek sabrınız yoktur. Ancak bu sabırsızlık kimi zaman yanlış adımlar atılmasına neden olabilir. Sakin olmadığınız için, arkadaşlık ilişkilerinde beklenmedik yere kırgınlıklar oluşabilir. Zihniniz sürekli sizi bir yarış atı gibi oradan oraya savurup, bir şeyler yapmanız için gölge gibi takip eder. Zorluklara tahammül göstermediğiniz için istediğiniz bir şey anında olsun, yerine getirilsin istersiniz.

20 Nisan-20 Mayıs tarihleri arasında Güneş-Boğa burcunda ilerleyecek. Merkür geri hareketini de göz önüne alırsak, bu süreç sağlamlık, güvenilirlik, huzur, sağlık gibi konuların ne kadar kıymetli olduğunu hatırlatan bir uyarı gibidir. İçimizde bir yerlerde köklenmiş ancak işlerliği olmayan ne varsa onları geride bırakıp, bizi canlandıracak, sağlıklı hale getirecek olana yönelme arzusu bu geçişte etkilidir. Gelecek garantisi için para, mal, mülk önemlidir. Fakat insanın ağız tadı ve huzuru her şeyden daha kıymetlidir. İşte bunlar için bu geçiş yararlı bir sakinleştiricidir. Güvenli olanla olmayanın ayırt edilmesinde bütün bunları olumlu buluyorum.

21 Nisan saat 13:32-04 Haziran saat 19:16 tarihleri arasında burcunuz üzerinde seyrini sürdürecek Mars, gerek ileriye dönük hedefler belirleme gerek çalışma hayatınızla ilgili konular üzerinde düşünme hem de kişisel anlamda yapmak istediklerinizi akıllıca ele almanız yönünde önem taşıyor. Beğenilmek, takdir edilmek ve girdiğiniz ortamlarda dikkat çekmek isteğiniz bu süreçte etkilidir. Ayrıca para kazandırıcı, geleceğinizi güvence altına alıcı işlere öncelik tanıyabilirsiniz. Eğer işinizde huzursuzluk, sağlığınızla ilgili konularda kafanızı karıştıran meseleler varsa, bu dönemde şöyle bir ele alınız. Belki yeni bir proje üzerinde çalışıyorsunuz veya yürürlüğe koydunuz ancak parasal anlamda doyurucu gelmiyor. Hemen stres altına girmeyin. Bekleyin. Çünkü bu süreci yöneten Merkürün geri hareketi, gölgeli günleriyle birlikte 10 Mayıs tarihine kadar etkilidir. Kişisel kararlarımızı gözden geçirmemiz gerekiyor. İş, ailevi ve ikili ilişkilerimizde geçmişe dönüp neler yaşadığımıza bir bakmamız gerekiyor. Plan ve projelerimiz tekrar gözden geçirmemiz gayet yararlı olacaktır.

YENGEÇ

20 Nisan (Saat 20:37)-3 Mayıs (Saat 19:33) Merkür-Koç burcuna geriliyor. Mesleki konularda özellikle bu dönemde yapılan görüşmelerde sinirli tepkilerde bulunmaktan kaçınınız. Riskli işlere girişmeyiniz. İş girişimlerinde sabırlı olmaya çalışınız. Patron konumundaki kişilerle ilişkinize dikkat ediniz. İşlerinizi çabuk halletmekte zorlandığınızda etrafınızdaki insanlarla çatışmayınız. Toplum içinde kendinizi ifade ederken ve bir mesele için hakkınızı ararken kimi zaman gerilimli davranabilirsiniz. İşlerinizi takip ederken, bencil tavırlar içine girebilirsiniz. Bunlardan lütfen sakınınız.

20 Nisan-20 Mayıs tarihleri arasında Güneş-Boğa burcunda ilerleyecek. Merkür geri hareketini de göz önüne alınca, işlerimizi, planlarımızı, projelerimizi gözden geçirecek, garantili, uzun ömürlü ve sağlam olana yöneleceğiz. İşimizle ilgili kimlerle bağlantı kurabiliriz, bunları gözden geçireceğiz. Sağlığımıza iyi gelen, bize huzur veren molaları önemseyeceğiz. Pratik olarak işlerimizi düzenleyeceğiz. Maddi kazanç ve geleceğimizin teminat altına alınması yönünde kendimizi odaklayacağız.

21 Nisan saat 13:32-04 Haziran saat 19:16 tarihleri arasında etkili olacak Mars-İkizler burcu geçişi, geri planda çalışmak, veri toplamak, işlerinizi düzenlemek adına gayet faydalıdır. Edindiğiniz bilgileri arşivinizde çok dikkatli bir şekilde saklayınız. Çünkü bu geçişi yöneten Merkürün geri hareketi söz konusu. Gölgeli günleriyle birlikte 10 Mayıs tarihine kadar etkili olacak. Yukarıdaki konularda bilinçli bir gözden geçirmeye ihtiyaç var.

Mars İkizler burcunda zorlanmalara neden olsa da, durumu mantıklı bir şekilde analiz ettiğiniz zaman, altından kalkamayacağınız bir şey yoktur. Tek sorun, zaman faktörüdür. Özellikle kariyer ve aşk hayatınızla ilgili konularda sabırlı olmakta fayda vardır. Acele etmemek, enine boyuna her şeyi düşünmek yararlıdır. Bir olayın her iki boyutuyla analiz edilmesi gerekir. Kafanızı karıştıran, soru işaretleri uyandıran noktalar varsa, kesinlikle mercek altına almak lazımdır.

ASLAN

20 Nisan (Saat 20:37)-3 Mayıs (Saat 19:33) Merkür-Koç burcuna geriliyor. Ticari girişimlerinizde, insanlarla anlaşmakta bu aralar zorlanabilirsiniz. Beklediğiniz cevapları alamadığınızda veya sizinle aynı düşünmeyen kişilerle karşı karşıya geldiğinizde sabırsızlığınız nedeniyle sorunlar yaşayabilirsiniz. Yolculuklarda, eğitim hayatında, girişimlerinizde aceleci hareket etmeniz hem yanlış anlaşılmanıza hem de aksiliklere yol açabilir. Özellikle seyahatle ilgili mevzularda tedbirli olmayı ihmal etmeyiniz.

20 Nisan-20 Mayıs tarihleri arasında Güneş-Boğa burcunda ilerleyecek. Merkür geri hareketini göz önüne alınca, iş hayatımız, kişisel kararlarımız, maddi-manevi kazançlarımız yönünde enerjimizi odakladığımız zaman dilimindeyiz. Sağlamcıyız ve daha fazla garantiyi önemsiyoruz. Yaş tahtaya ayak basmıyoruz. Güneş-Boğa geçişleri güçlü bir adım atabilmek için, önünüze ardınıza baktığınız vakitlerdir. Önümüzdeki bir ay boyunca, İhtiyaçlarımız ve isteklerimizin elde edilmesi için, neler gerekiyor, bunları sağlam ve uzun vadeli şekilde tespit edeceğiz.

21 Nisan saat 13:32-04 Haziran saat 19:16 tarihleri arasında İkizler burcunda ilerleyecek Mars, ileriye yönelik hedeflerin, arkadaşlık ilişkilerinin, ev hayatınız ve yerleşim yerinizle alakalı değişimlerin, yolculukların göstergesidir. Ancak bugün Merkür'ün geri hareketi gölgeli günlerini hesaba katarsak 10 Mayıs tarihine kadar etkilidir. İleriye dönük düşünmek, mevcut durumu gözden geçirmek, planlarımızı ele almak, eksiklerimizi tamamlamak son derece önemlidir. Mars-İkizler burcu seyri, yeni arkadaşlıkları, fikir paylaşımlarını, sosyal ilişkileri güçlendirici, arkadaşlık merkezli tanışmaların göstergedir. Bu tanışmaların çoğunluğu, internet ortamında gerçekleşir. Ancak güven olgusunu da göz ardı etmeyelim. 15 Mayıs tarihinde her ne kadar ilişki anlamında hareketlilik gibi görünse de, zaman faktörü kıymetlidir. Gelir geçer olup olmadığına bakmak lazım. Sözgelimi bir başka şehre, ülkeye yerleşim düşünüyorsak, işimiz veya planlarımız gereği bunu yapmamız gerekiyorsa, hesabımızı iyi bilelim. Yaşam koşullarını, alışkanlıklarımızı ele alarak gözlemde bulunalım.

BAŞAK

20 Nisan (Saat 20:37)-3 Mayıs (Saat 19:33) Merkür-Koç burcuna geriliyor. Bu süreçte finansal konularda, borç ve alacaklarınızla ilgili meselelerde lütfen aceleci ve sabırsız davranmayınız. Haksız duruma düşmemek için en başından her şeyi akıllıca gözden geçiriniz. Bilmediğiniz riskli işlere kalkışmayınız. Güvenmediğiniz kişilere paranızı teslim etmeyiniz. Kendinizi gereğinden fazla zorlamayınız. Miras, hisseli paralar, iş hayatınızla ilgili beklediğiniz paralar konusundaki gecikmeleri göz önüne alarak hareket ediniz.

20 Nisan-20 Mayıs tarihleri arasında Güneş-Boğa burcunda ilerleyecek. Merkür geriliyor. Bu süre içinde yüksek eğitim, ticaret, yerleşim, iletişim, haberleşme, yolculuklarda güvence, garanti, uzun ömürlülük önemli. Ayaklarımızın yere sağlam basması gerekiyor. Bugünlerde, huzurlu ve kaliteli bir yaşam, iyi bir kazanç, güven ve istikrar olguları başımızın tacı oluyor. Bir adım atmadan önce çok iyi düşünmek vaktidir.

21 Nisan saat 13:32-04 Haziran saat 19:16 tarihleri arasında İkizler burcunda seyrini sürdürecek Mars, plan ve projeleriniz üzerinde çalışmak, nereye varmak istediğinizi ve hedefinizi belirlemek adına hazırlık dönemi. İş hayatında çok zeki, mantıklı, esnek ve hızlı olmak kadar, artı ve eksileriyle kararlarımızı tartmak da önem taşıyor. Araştırmak, bulmak, incelemek, geçmiş tecrübelerimizi göz önüne almak, aceleyle kararlar vermemek lazım. Bu süreçte, işverenler genelde kendilerini her şeyde haklı görmeye çalışabilirler. Yoğunluk artabilir. Bu yüzden de işlerimizi yetiştirmek zor olabilir. Bu geçişi yöneten Merkürün geri hareketi gölgeli günleriyle birlikte 10 Mayıs tarihine kadar etkilidir. Benim tavsiyem, öncelik sırasına göre işlerinizi tanzim etmektir. Bunu başarmanın yolu ise, deneyim ve soru sormakla mümkün olabilir. Merak duygusu size gideceğiniz yön üzerindeki ipuçlarını toplamanızda yardımcıdır. Konusunda deneyimli insanları dinlemekte yarar var. Bu dönemin dikkat edilmesi gereken bir başka noktası, amacınızı iyi belirlemekten geçer. Bunu başaranlarınız olduğu gibi, başarmakta, seçmekte zorlananlarınız da olabilir. Böyle durumda olanlar yeteneklerini göz önüne alarak karar verirlerse, gerçekleştirmede zorluk çekmezler. Eğer iş hayatınız, mali konular ve çevresel değişimlerle ilgili karar vermekte zorlanıyorsanız, durup tekrar bir incelemede bulununuz. Acele etmeyelim. Sakince kararlarımızı mercek altına alalım.

TERAZİ

20 Nisan (Saat 20:37)-3 Mayıs (Saat 19:33) Merkür-Koç burcuna geriliyor. İlişkilere ait her türlü konuda veya evliyseniz eşinizle aranızdaki gerginliklere karşı akılcı düşününüz. Meselelere tekrar bakınız. Yeni bir ilişkinin kökleşmesi zor olabilir. Partnerinizle aranızdaki görüş farklılıkları nedeniyle gerginlikler yaşanabilir. Bu süreçte ani evlilik kararı vermek, boşanmak üzere yasal dava açmak daha sonra pişmanlık yaratıcı olabilir. İletişimsel olarak kırıcı ve kaba konuşmalar beraberliğinizde restleşmelere sebebiyet verebilir.

20 Nisan-20 Mayıs tarihleri arasında Güneş-Boğa burcunda ilerleyecek. Merkür ise geriliyor. İlişki, para, eş veya iş ortağınızla alakalı konularda sağlamlığı önemseyeceğiz. Maddi güvencenin bilhassa dikkate alındığı zamandır. Huzurlu bir ilişki, güvenilir insanlarla beraber olmak, kendimizi garanti altına almak isteriz. Kimlerle nasıl bir ilişkimiz var, aramızdaki bağ güçlü mü? Diye bir bakarız. Miras, hisseli para, mal, mülk paylaşımları veya eşimizin, ortağımızın finansal durumuyla ilgili konularla yakından ilgileniriz. Kredi kartıyla alışveriş, yasal konular, borçlarımızın takibi, hisse senedi, tahvil, borsa, yatırım konularında risk faktörünü göz ardı etmeden finansal işlerimizde dikkatli olacağız.

21 Nisan saat 13:32-04 Haziran saat 19:16 tarihleri arasında İkizler burcunda ilerleyecek Mars, seyahatlerin, insanlarla tanışmanın, hedefinize varış arzunuzun, bilgi ve tecrübelerinizi ifade etme ihtiyacınızın işaretidir. Ayrıca evlilik, uzun süreli ilişki ve mali konularda da bir karar vermenin göstergesidir. Bütün bunların aceleye getirilmeden tekrar gözden geçirilmesinde yarar var. Evet Mars-İkizler burcunda sizi çok fazla aktif kılabilir. Fakat bu geçişi yöneten Merkür-Boğa burcunda gölgeli günleri dahil olmak üzere 10 Mayıs tarihine kadar etkili olacağını biliniz. Mevcut sorunları aşmak için yeni adımlar atmak isterken yanlış işlere kalkışmamak lazım. İki yönlü davranışlardan, iki yönlü konuşan insanlardan uzak durmak gerekiyor. Dengesiz duran her şeyin de mutlaka ele alınması lazım. Özellikle uzun süreli ilişkilerde ve evliliklerde tarafların iletişime önem vermeleri, aynı hedefte olup olmadıklarını ele almalarında fayda var. Bekar Teraziler yeni biriyle tanışabilirler. Bu kişi popüler ve sosyal ilişkileri bir hayli kuvvetlidir. Ancak iyice tanımadan karar vermeyelim. Yüksek eğitimden, işinizle alakalı ihtisas, uzak akrabalarla ilişkilerinizden yeni bir yere yerleşime kadar geniş bir alanda etkili olacak Mars-İkizler burcu seyrinde en fazla dikkat edilmesi gereken nokta, ne yaptığımızı, alacağımız sonucu, olasılıkları, bilgilenmeyi, gidip yerinde görmeyi bilmemizdir. Araştıralım, soruşturalım.

AKREP

20 Nisan (Saat 20:37)-3 Mayıs (Saat 19:33) Merkür-Koç burcuna geriliyor. Bu dönemde günlük hayatınız veya çalışma koşullarınızın düzensizliği, aşırı hareketli yaşamak sağlığınız konusunda zorlayıcı olabilir. İletişimde hatalar, sabırsızlık, aceleci kararlar yüzünden verimli çalışamayabilirsiniz. İş ortamında veya günlük hayatta ilişkilere dikkat ediniz. Bazen sinirli tepkilerde bulunmanız veya size karşı bulunulması mümkündür. Bunlar sağlığınızı risk altına alabilir. Sakin ve aklı başında ilerlemekte yarar var.

20 Nisan-20 Mayıs tarihleri arasında Güneş-Boğa burcunda ilerleyecek. Merkür geri hareketini göz önüne alınca, ilişki ve iş ortaklığınızla ilgili konularda sağlamlık önemlidir. Nasıl beraberliğimiz var, bu beraberlikte merkez aldığımız nokta nedir? İlişkinin kalitesi, özü, geleceği hakkında bir düşünmemiz gerekiyor. Karşımızdakine ne veriyoruz ve neler bekliyoruz? Bunların yeniden ele alınması vaktidir. Maddi güvenceyi önemseyeceğiz. Ancak sadece bu nedenle yapılan bir evlilik de olmaz. Zamanla tatminsiz oluruz. Bu süreçte sorunlar olduğu halde alışkanlık diye bir ilişkiyi sürdürmek de doğru olmaz. Ortaklık dar gününde, mutlu gününde el ele olabilmektir. Bunları, bu süreçte mutlaka önemsemeliyiz.

21 Nisan saat 13:32-04 Haziran saat 19:16 tarihleri arasında Mars İkizler burcunda ilerleyecek. Miras, hukuk, yatırımlar, ilerisine yönelik düşündüğümüz her şeyin çok dikkatlice gözden geçirilmesinde yarar var. Çünkü bu süreci yöneten Merkürün geri hareketi, gölgeli günleriyle birlikte 10 Mayıs tarihine kadar etkili. Çıkarlarınızı korumanız ve kollamanız gerekiyor. Uyanık bir akıl, sağlam ve uzun vadeli düşünmek, her konuda olduğu gibi maddi meselelerde de bütün ipuçları, olasılıklar hesap edilmelidir. İş yaptığınız, paylaşımda bulunacağınız, birlikte çalışacağınız kişilere, miras, hisseli paralara, eş ve iş ortaklarınıza, güven olgusunu ilerisi adına düşünecek şekilde dikkat ediniz ve ölçüp tartınız. Başkalarından elde edeceğiniz paralarla gecikme ve belirsizlikler meydana gelebilir. Bütün bunları göz önüne alarak bu dönemde dikkatli olmanız, artı ve eksi yönleriyle meseleleri ele almanız yararlıdır.

YAY

20 Nisan (Saat 20:37)-3 Mayıs (Saat 19:33) Merkür-Koç burcuna geriliyor. Bu süreçte iletişiminize dikkat ediniz. Çünkü hızla ağzınızdan çıkan bir yanlış söz daha sonra sorunlara yol açabilir. Siz öne atılarak kendinizi bir an önce ifade etmek istediğinizde başkaları sizi bencil, abartılı ve düşüncesizi biri olarak görürler. Aşk hayatınızla ilgili konularda şöyle bir gözlemde bulunmak yararlıdır. Dürtüleriniz sizi aşka doğru çekerken, neyin üzerinde yol aldığınızı bilmek lazımdır. Yolculuklar genel olarak eğlenmek veya girişimde bulunmak amacıyla yapılırken enine boyuna düşünmekte yarar görüyorum. Borsa, şans oyunları ve harcamalar konusunda da lütfen dikkatli olunuz.

20 Nisan-20 Mayıs tarihleri arasında Güneş-Boğa burcunda ilerleyecek. Merkür geriliyor. Sağlığımız, çalışma hayatımız ve maddi konulardaki güvencemizi merkez alacağız. İsteyeceğiz ki, yaptığımız işten keyif alalım, tatmin olalım. Huzurlu bir iş ortamında çalışalım, insanlara yardımcı olalım ancak karşılığını da alalım. İş ortamımızdaki ilişkilerimizden, işimizin şartlarına kadar olan duruma bakacağız. Sigortalı çalışıyor muyuz, iş güvenliğimiz ne durumda, sosyal haklardan yararlanıyor muyuz? Ücretlendirmeden memnun muyuz? İşimizde ehil miyiz, geleceğimiz teminat altında mı? Bunlara bakmak vaktidir.

21 Nisan saat 13:32-04 Haziran saat 19:16 tarihleri arasında Mars ikizler burcunda ilerleyecek. Ancak bu süreci yöneten Merkürün geri hareketi, gölgeli günleriyle birlikte 10 Mayıs tarihine kadar etkilidir. Aklımız ve mantığımız pusulamız olsun. Partneriniz veya iş ortağınızla alakalı konularda veyahut farklı görüşte olduğumuz kişilerle bu dönemde çatışmak yerine, birbirinizi anlamakta, dinlemekte yarar var. Ayrıca beklenmedik iş yoğunluğu veya hesapta olmayan gelişmelere karşı da uyanık olmak lazım. Yaptığınız iş birliği size ve karşınızdaki kişiye ne kazandırıyor, bu ortaklıktan memnun musunuz, iyice bir anlayınız. İlişki anlamında partnerinizle hedefleriniz örtüşüyor mu, farklı yolların yolcusu musunuz? Bunları da gözden geçiriniz. Kimseye anlatamadığınız bir sıkıntınız mı var, kendinizi yalnız mı hissediyorsunuz. O zaman mutlaka şöyle bir geçmişi gözden geçiriniz. Belki de gereksiz yere kendinizi üzmektesiniz. Diyelim ki bu dönemde yeni biriyle tanıştınız. Hemen ciddiyete dönüştürmek yerine, birbirinizi tanımaya çalışınız. Ayrılmaya karar vermiş bir çiftseniz, bu duruma yol açan meseleleri tartınız. Eski bir sevgili tekrar sizinle bağlantı kurabilir. Bu durumlarda geçmişte yaşananlara bir bakınız, ölçüp tartınız. Ortaklıklarda karşılıklı haklarınızın farkında olunuz. Tanımadığınız insanlarla çalışmayınız, ilişkiye girmeyiniz, sırlarınızı emanet etmeyiniz.

OĞLAK

20 Nisan (Saat 20:37)-3 Mayıs (Saat 19:33) Merkür-Koç burcuna geriliyor. Ailevi konularda eskiye ait meseleler tekrar konuşulur. İletişime dikkat ediniz. Çünkü gerginlikle hareket etmek, konuşmak evdeki huzuru kaçırabilir. Yolculuk konuları, dışarıdan gelip gidenler ev içi düzeninizi bozabilir. Konuşmaların çoğunluğunda belli bir hız ve kimi zaman gerginlik yaşanabilir. Kiralama, satın alma gibi konularda acil kararlar vermemek lazımdır.

20 Nisan-20 Mayıs tarihleri arasında Güneş-Boğa burcunda ilerleyecek. Merkür geriliyor. Bu durumda sağlamlık, garanti, huzur, güvence aşkta, çocuklarımızla ilgili konularda bizim için kıymetlidir. Hiçbir şeyi hafife alamayız. Bedenimizi, ruhumuzu dinlendiren, hoşluk yaratan, kaliteyi, güvenceyi hayatımızda tesis eden ilişkileri tercih etmeliyiz. Sağlıklı yaşamın önemi kendini bu dönemde bir hayli hissettirir. Biz de güzelliğimiz, bakımımız, kendimizi iyi hissetmemiz için elimizden geldiğince, gücümüz yettiğince kararlar alırız. Paramıza sahip çıkarız. Kaliteli ürünleri tercih ederiz.

21 Nisan saat 13:32-04 Haziran saat 19:16 tarihleri arasında Mars-İkizler burcunda geçişini sürdürecek. Bu süreci yöneten Merkürün geri hareketi gölgeli günleriyle birlikte 10 Mayıs tarihine kadar etkili olacak. Görünenle yetinmeyeceğiz. Sağlığımız, çalışma hayatımızla ilgili meseleler üzerinde duracağız. Her şeyin iyice bir kontrol edilmesinde yarar var. Belirsizlikler ve önünüzde engeller varsa veya siz kararsızlık çekiyorsanız o zaman durup resme bakmak lazım. Emin olmak için bu şarttır. Eviniz, aileniz, yerleşim yerinizle alakalı değişim ve hedeflerin de aynı şekilde gözlem altına alınarak üzerinde düşünülmesi faydalıdır. Başka bir yere iş veya farklı bir sebeple gidilecekse şartlarınızı göz önüne alarak karar veriniz ve eksiklerinizi tamamlayınız. Mars-İkizler döneminde bilgilenme, bildiklerinizi uygulama, harekete geçme yönünde genelde istekli oluruz. Fakat bu süreci yöneten Merkür gölgeli günleri ve yakında başlayacak geri hareketi akıl ve mantık süzgecinden geçirmeden karar verme diyor. Sadece kendimiz değil, eşimiz, iş ortağımızla ilgili konular üzerinde de duracağımız bu dönemde, meseleleri mantıklı bir şekilde ele almak, olasılıkları gözden geçirmek, işlerimiz, sağlığımız, projelerimiz gibi konulara mercek altına almakta yarar var.

KOVA

20 Nisan (Saat 20:37)-3 Mayıs (Saat 19:33) Merkür-Koç burcuna geriliyor. Yeni bir karar vermek ve uygulamak tabii ki pek kolay değildir. Eğitim hayatında olanların özellikle dersleriyle alakalı konularda düzgün notlar almalarında yarar var. Çünkü öğrenmek ve öğrendiğini hemen uygulamaya koyma isteği, aceleci hareket etmek, sabırsız davranmak sorun yaratıcı olabilir. Sözcüklerinizi çok iyi tartmak lazımdır. Karşınıza bir fırsat veya yeni bir karar vermenizi gerektiren bir teklif çıktığında lütfen iyi düşününüz. Yakın çevrenizdeki insanlarla olan iletişiminize dikkat ediniz. Yolculuklara çıkmadan önce güvenliğiniz konusunda önlemci olunuz.

20 Nisan-20 Mayıs tarihleri arasında Güneş-Boğa burcunda ilerleyecek. Merkür geri hareketini göz önüne alırsak, bu süreç, aile bağlılığı, birbirinizin değerlerine önem verme, geleceğin garantisi önemsenir. Yarınlarımız garantide olsun isteriz. Aile dayanışması önemlidir. Birbirinizin düşüncelerin önem verme, huzuru önemseme, konfor, kalite, mal sahibi olmak, toprakla haşır neşir olmak, sağlıklı yaşam kıymetlidir. Pratik düzenlemeler ev veya ofis hayatında çalışanlar için uygundur. Aileden kalan bir mülkün satışı gibi meseleler üzerinde düşünebilirsiniz. Çocuklarınızın geleceği, çocuk sahibi olmak ve finansal açıdan rahata kavuşmak gibi konular da yine bu dönemin içeriğinde yer alır.

21 Nisan saat 13:32-04 Haziran saat 19:16 tarihleri arasında Mars İkizler burcunda seyrine başlıyor ve Merkür geri hareketi gölgeli günleriyle birlikte 10 Mayıs tarihine kadar etkili oluyor. Yeniden bir bakmak lazım her şeye. Evet yeni tanışmalar gibi, eski bir ilişkinin de tekrar kendini hatırlatması mümkün gözüküyor. Böyle durumlarda, hem bugünü hem geçmişi akıllıca bir gözden geçirmek lazım. Oldu bittiye getirmeyelim. Çiftlerin birbirini iyi dinlemesi, anlaşılır tarzda konuşması, sadece yüzeyde olan görünene değil, görünmeyen durumların da olabileceğini düşünmek lazım. Özellikle yeni tanışmalarda veya problemli bir ilişkide aklımızın başımızda olması gerekiyor. Fiziksel güce dayalı aktiviteler, yolculuklar, yeni yerler görmek arzusu bu dönemde etkilidir. Belki bir projeniz var ve bunu yürürlüğe koymak istiyorsunuz. Belki, çocuk sahibi olmayı düşünüyorsunuz. Hangisi olursa olsun, her meseleyi çok yönlü şekilde ele almamızda faydalı olacaktır.

BALIK

20 Nisan (Saat 20:37)-3 Mayıs (Saat 19:33) Merkür-Koç burcuna geriliyor. Finansal konularda bu dönemde karar almak, uygulamak, doğru iz üzerinde ilerlemek mümkün olmayabilir. Bazen öylesine dikkatsiz davranılır ki, elinizdekini kolayca savurmanız mümkündür. Harcamaların mutlaka belli bir sistem içinde yürütülmesi, kontrollü davranılması gerekir. Ancak bu o kadar kolay olmayabilir. Aldığınız malının iade koşullarını göz önüne almalı, gereksinim dışı para harcamamalısınız. İş girişimlerinde veya paraya dayalı işlerinizde mümkün mertebe temkinli olmakta yarar var.

20 Nisan-20 Mayıs tarihleri arasında Güneş-Boğa burcunda ilerleyecek. Merkür geri hareketini göz önüne alınca, sağlam, uzun vadeli ve güvenliğimizi öne alarak kendimizi ifade edeceğiz. Huzur önemsenecek. İnsan sahip olduğu değerlerin farkında ve pratik şekilde düşünerek işlerini yoluna koyabilir. Maddi kazanç konuları kıymetlenir. Güvenilir insanlarla olmayı tercih ederiz. Hiçbir işi şansa bırakmayız. Bastığımız yerin farkında olarak, huzurlu bir ortamda yaşamayı tercih ederiz. Karmaşık ve tuhaf hiçbir şeyden hoşlanmayacağız. Üretmek, biriktirmek ve tutumluluğu esas alırız. Yakın çevremizdeki insanlarla güçlü bağlar kurarız. Güzellik, konfor duygumuz yükselişe geçer.

21 Nisan saat 13:32-04 Haziran saat 19:16 tarihleri arasında Mars-İkizler burcunda ilerleyecek. Ancak bu geçişin yöneticisi Merkürün geri hareketi, gölgeli günleriyle birlikte 10 Mayıs tarihine kadar etkilidir. Eviniz ve ailevi konularda, finansal meselelerde her durumu dikkatli bir şekilde gözden geçirme vaktidir. Ayrıca bir malın, mülkün, paranın paylaşımı yönünde de önem taşıyor. Evdeki hareketlilik, parasal anlamda bir hayli aktif. Fakat yarar ve zarar olasılıklarını hesaba katmak lazım. Yerleşim yerinizi değiştirmek, ev almak, kiralamak gibi konuların da gözden geçirilmesinde yarar var. Kira kontrat yenilenmesi söz konusuysa, maddelerin tekrar incelenmesi lazım. şu anda oturduğunuz yerle ilgili sorunlar varsa, bunların ilerisi adına şöyle bir ele alınması gerekecek. Ev içinde birbirinizi anlayışla dinlemeyi bilmelisiniz. Hedefiniz ister kişisel ister ailevi olsun, finansal açıdan artı ve eksileriyle bakmak gerekiyor.

17 Nisan 2017 14:40

DİĞER GÜNCEL AKTÜEL HABERLERİ