Facebook Twitter Google+ Pinterest Instagram

23-31 Ocak haftası burç yorumları

Arkadaşına öner Yazdır
Astroloji Danışmanı İremSu, Mynet okurları için hazırladı!

KOÇ

Sevgili Koçlar 28 Ocak saat 03:07 itibariyle Kova burcunda doğacak Yeniay, geleceğe yönelik ve yenilikçi projelerinizi dış dünyaya sunmanız, kendiniz adına özgürce hareket etmenizi sağlayıcıdır. Özünde bu nitelik var. Sıradan, insanı kıskaç altına alan, izole eden hiçbir şeye izin vermemek adına düşünmeliyiz. Eğer inandığımız bir davamız, yolumuz, hedefimiz varsa onun üstüne gidip, toplumsal alanda kendimiz göstermeliyiz. Yeniayın oluştuğu bugün Mars-Koç burcunda seyrine başlayacak. O sizin öz yöneticiniz olduğu için size girişim gücü, cesaret verecek. O zaman size düşen bu güçle ilerlemek olmalıdır. Mars-Koç burcunda azimdir, kişinin isteklerine erişme gücü ve elde etme başarısıdır. Ben buradayım diyebilmektir. Gözünüzü budaktan sakınmamaktır. Savaşmak, mücadele etmektir ve gerektiğinde savunma gücünüzdür. Atılımda bulunmanız için Mars size destek veriyor. Burada önemli olan sizin neyi istediğiniz ve neyi hedeflediğinizdir. Bundan eminseniz girişimden, ilerlemekten, toplum içinde kendinizi göstermekten çekinmezsiniz. Yeniayın oluştuğu bugün arka planda önemli bir görünüm var. Bu ilişkilerde duyarlılık, hassasiyet, güvensizlik veya keyifsizlik yaşamanıza veya kendinizden ödün vermenize neden olabilir. Ancak siz, gerçekçi bir şekilde tercihinizi, amacınızı belirlerseniz, iş hayatı, ilişki, eğitim ve diğer konularda doğru bir yol belirlersiniz.

BOĞA

Sevgili Boğalar 28 OCAK saat 03:07 KOVA BURCUNDA doğacak Yeniay, geleceğe dönük şekilde düşünmenin, yeni bir proje üzerinde çalışmanın, kimseye eğilip bükülmeden özgürce yaşamanın karar ve isteğimizi vurgulayacak. Sizi harekete geçirici ve şu andaki sıkıntılarınızı aşabilmeniz adına destekleyicidir. Ancak tabii ki sizin de mevcut işiniz, hayatınız, maddi şartlarınız ve kendinizi gerçekçi şekilde gözden geçirmeniz gerekir. Kimi Boğalar bu Yeniayda farklı bir proje üzerinde belli bir süre çalışmayı ve hazırlanmayı düşünürler. Kimi Boğalar ise, sağlık veya farklı bir sebeple belli bir süreliğine dinlenmek toparlanmak amaçlı karar verebilirler. Yeniayın gerçekleştiği bugün, Mars-Koç burcunda ilerleyecek. Cesaretin ve girişimde bulunmanın astrolojik ifadesi olan Mars, sizin bu Yeniayda bazı geçmiş konuları, sorunları irdeleyeceğinizi gösteriyor. Bu irdeleme iş, sağlık, mali konular nedeniyle olabilir. Oysaki yapılması gereken, geçmişe takılmak yerine kendinize bir hedef belirleyip onu elde etmek adına hazırlık yapmaktır. Bu Yeniay bu anlamda size destek veriyor. Sizi zorlayan ne varsa onu geride bırakmanız için itekliyor. Yeniayın oluştuğu bugün, başka bir görünüm etkisi, hem hedefleriniz hem de başkalarıyla olan maddi-manevi ilişkileriniz yönünde sizi test ediyor. Kredi, yatırım, borçlanma gibi konularda hesabı bilmekte yarar var. Sağlığınıza önem veriniz. Enerjinizi, yeniliklerde bulunmak, hazırlanmak, kendinize özen göstermek yönünde kullanınız. 28 Ocak saat 08:39-10 Mart saat 03:33 tarihleri arasında, Mars-Koç burcunda ilerleyecek. Bu dönemi, bilinçaltınızda yer etmiş bir takım sorunlarla, bağımlılık, korkularınızla yüzleşmek yönünde baskı yaratabilir. Kendinizi bazen haklı görmek bazen de tam tersine haksız görüp gerginleşmeniz mümkündür. Mars astrolojik olarak her burç mensubu için enerjimizi uygun biçimde yönlendirdiğimiz alan ve konuların işaretçisidir. Siz öncelikle bu süreçte takıntılı davranabilirsiniz. Size göre olması gerekenler ama bir türlü olmayanlar gerilim sebebidir. Şu niye böyle, bu neden şöyle demek yerine, ne yapabilirim demek çözüm bulmanızı sağlar. Hayata olan direncinizin yükselmesi için, geçmişte yaşanan anıları, olayları veya durumları  sakin bir şekilde  gözden geçiriniz.

İKİZLER

Sevgili İkizler 28 OCAK saat 03:07 KOVA BURCUNDA doğacak Yeniay, seyahat konularından akademik kariyere, hukuk ve ticaretle ilgili meselelere kadar hayata yeniden bir bakış anlamında destekleyici ve aktif edicidir. Bu Yeniay ayrıca, aşk ve toplumsal ilişkilerinizi özgürce yaşama arzunuzu belirleyicidir. Özünde, yenilik ve girişim özelliği olduğu için, rutin olan her şeyden uzak durmak isteriz. Amacımız psikolojik ve bedensel anlamda kendimize özen göstermek ve canlanmaktır. Bu nitelikler çerçevesinde bu Yeniayı değerlendirmek yararlı olur. Yeniayın oluştuğu bugün, Mars-Koç burcunda seyrine başlıyor. Bu seyir boyunca yeni işler, yeni dostluklar, grup aktiviteleri, kişilerle bir araya geliş, toplantı ve görüşmeler bir hayli etkili olur. Cesaretimiz yükselir, kendimizden emin oluşumuz, yaptığımız her işe yansır. İsteklerimizi ifade edebilir, bildiğimiz şekilde ilerleyebiliriz. Zaten amacımız iş hayatı ve özel yaşantımızdaki baskıları veya sorunları aşmaktır. Kaldı ki, bu Yeniay birkaç gün sonra Venüsün Koç burcuna girmesiyle daha cesur hareket etmenizi ve size en uygun kişi veya kişilerle tanışmanız yönünde de kuvvet sunacaktır. Kimi İkizler için, yeni bir ilişki anlamına geldiği gibi, bazılarınız için yeni bir projeye adım atmanın, bir teklifle karşılaşmanın da göstergesidir.

28 Ocak saat 08:39-10 Mart saat 03:33 tarihleri arasında, Mars-Koç burcunda ilerleyecek. İleriye yönelik hedefleriniz, girişimleriniz, plan ve projeleri gerçekleştirmeniz yönünde size destektir. Bu süreçte önemli olan hedefinizin ne olduğunu bilmek ve sizi ileriye götürecek sistemin içinde yer almaktır. Yani kendinizi hangi alanda göstermek istiyorsanız, o alanın içindeki kişilerle ilişkilerinizi güçlü tutmak lazım. Sübjektif bakış açısı içinde tartışmacı bir kimlik sergilemek veya kavgacı tarzda hareket etmek sakıncalı olabilir. Kendinizi göstermek istiyorsanız, girişimci olmalı, fakat ekip halinde ilerlemek gerektiğinin de bilincinde olmalısınız. Rakiplerinizi geçebilmenin yolu, işinize ve amacınıza ne kadar sarıldığınıza yani odaklandığınıza ve bilinçli düşündüğünüze bağlıdır. Sabırsız davranmamalısınız. Zamana, zemine, amaca, karşınıza çıkan fırsatlara göre enerjinizi yönlendirirseniz gayet faydalı olacaktır.

YENGEÇ

Sevgili Yengeçler 28 Ocak saat 03:07 KOVA BURCUNDA doğacak Yeniay, başkalarıyla olan her türlü ilişkinizi, eşitliğe dayalı ortaklaşa paylaşım ilkesi çerçevesinde ele almanızı sağlıyor. Ayrıca hakkınız olanı kimseye kaptırmamak adına hareket etmenizde destekçiniz oluyor. Bir malın, mülkün satışı, nafaka, kredi, miras hakkı, iş veya eş ortaklığı gibi konuları da kapsıyor. Bu Yeniayda ilerisi adına bir şeyler yapmak, ailemizi veya tek başımıza olsak dahi yuvamızı güçlendirmek için çabalayacağız. Bunun için çıkarlarımızı korumaya özen göstereceğiz. Yeniayın oluştuğu bugün Mars-Koç burcunda seyrine başlıyor. Zaten bu geçişin bize sunduğu enerjiyle iş hayatımızda mücadeleden yana olacağız. Girişimde bulunarak, üst pozisyonlara çıkarak, isteklerimizi elde etmenin yollarını keşfedeceğiz. Atılımcı, özgür, kendine güvenen bir kişi olarak, hakkımızı elde etmek, işimizde kendimizi göstermekten yana olacağız. Kimi Yengeçler tek başına ilerlemek, bir kısmı eş veya iş ortaklığı kurarak bir proje üzerinde hesap yapacaklar. Yenilikçi düşünmek, kendimizi geliştirmek ve bireyliğimizi kabul ettirmek adına yeni yollar ve yöntemlerin peşine düşeceğiz.

28 Ocak saat 08:39-10 Mart saat 03:33 tarihleri arasında, Mars-Koç burcunda ilerleyecek. Siz Yengeçlerin tümüyle kariyer hayatınızla ilgili konular üzerinde yoğunlaşmanız anlamındadır. Mars etkin bir güçtür ve hayatta kalabilmemiz için mücadele etmemiz gereken konuları, durumları işaret eder. Cesaretlilik, korkuyu yenmenin şartıdır. Eğer kişi ne yaptığını biliyorsa, içinde bulunduğu durumun farkında ise, tabii ki gücünü nasıl kullanacağını iyi bilir. Öyle bakmalıyız ki durumlara, dengemiz sarsılmasın ve doğru bir iz üzerinde ilerleyelim. Ben derim ki, iyice düşünün. Eğrisini, doğrusunu, gerçekçi bir şekilde gözlemleyin. Değişimlerin bazıları beklenmedik olabilir, bazıları zaten bildiğimiz şeylerdir. İlişkiler, kararlar gözden geçirilmeli. Ortam şartlarına dikkat etmeli. Kendimize güven duymayı da bilmeliyiz. Attığımız veya atacağımız adımın kökünün kuvvetli olması lazım. Alternatiflerimiz güçlü olmalı. Emin olmalıyız. Evet bunu yapacağım ama doğru mu yapıyorum diye düşünmeliyiz.

ASLAN

Sevgili Aslanlar 28 Ocak saat 03:07 Kova burcunda doğacak Yeniay, geleceğe dönük düşünmemizi sağladığı gibi, ilişkilerde birey olarak kendimizi kabul ettirme çabamızın da işaretçisidir. Evet biz seninle bir beraberlik yaşıyoruz ancak sen nasıl önemliysen, ben de aynı şekilde önemliyim diyoruz. Bundan pek taviz vermeyeceğiz. İş hayatı, yakın çevre ilişkilerinde de duruma bu şekilde bakacağız. Sorunlu ilişkimiz veya iş ortaklığımız varsa baskıya gelmeyeceğiz. Yanlışları açık ve net bir dille ortaya koyacağız. Evlilik olgusu tabii ki önemli. Ancak biz öncelikle karşımızdaki kişinin tavrına, hayat görüşüne, nasıl bir çevrede yetiştiğine ve ideallerine önem vereceğiz. Yeniayın oluştuğu gün Mars-Koç burcunda seyrine başlayacak. Bu seyir size atılım gücü, cesaret ve yenilikçi görüşle hedefinize ulaşma kararlılığı veriyor. Bu geçiş başlı başına girişimcilik anlamı taşıyor. Bu ister özel ister iş isterse çevre edinme anlamında size destek bir kuvvettir. Sıradanlaşmış, alışagelmiş şeyler yerine, insana heyecan veren, canlandıran, yaşamı farklı açıdan görmemizi sağlayana yöneleceğiz. Bu bakış açısıyla ilişkilerimizi ele alacağız. 28 Ocak saat 08:39-10 Mart saat 03:33 tarihleri arasında, Mars-Koç burcunda ilerleyecek. Siz Aslanların her yenilikte atak, cesur, dayanıklı, hareketli ve enerjinizi bir hayli aktif şekilde kullanabileceğiniz süreçtir. Eğitim hayatınızla ilgili yeni kararlar almaya, yerleşim yerinizle ilgili değişimde bulunmaya, yolculuklar yaparak her şeyi bizzat yerinde görmeye çalışırsınız. Hangi konuda olursa olsun, bir şeyi merak etmeye görün, hemen harekete geçip onu elde etmek, sahip olmak istersiniz. Zorluklar karşınıza çıktığında daha fazla hırslanırsınız. Mars astrolojik olarak efor simgesidir. Kişi fiziksel anlamda canlıdır. Harekete açıktır. Bu durum sporla ilgilenmek hem vücut gelişiminiz hem de rahatlamanız, enerjinizi boşaltmanız yönünde yardımcıdır.  Kendinizi gayet iyi savunabileceğiniz, kimsenin sizi geçmemesi için hırslanacağınız bu dönemde, ön sıralarda olmak istersiniz. Yarışmalar, rekabete dayalı işler, iddiacılık, çetin şartlarla mücadele gerektiren her yerde size rastlayabiliriz.

BAŞAK

Sevgili Başaklar 28 Ocak saat 03:07 Kova burcunda doğacak Yeniay, çalışma şartlarının zorlukları, karşılaştığımız sorunlar, günlük hayattaki uğraşılar, iş arkadaşlıkları, sağlığımız gibi konular üzerinde durmamızı ve bunlara yeni çözüm yolları arayışımızı işaret ediyor. Bu Yeniayda önemli olan, maddi-manevi açıdan duruma bakmak, yeni yollar aramak ve hakkımız olanı elde etmektir. Baskıya, sıradanlığa, hak bilmezliğe, birilerinin emri altına girmeye izin vermeyiz. Buna göre duruma bakarız. Yeniayın oluştuğu gün, Mars-Koç burcunda seyrine başlıyor. Yasal haklarımızın peşine düşeceğiz. Eğer şartlar gereği, sağlıksız verimsiz çalışıyorsak veya doymuyorsak, yaptığımız işin getirisi bizi tatmin ediyorsa, iş veya özel ilişkilerimizde karşı taraf sadece kendini düşünüyorsa biz de birey olarak buna izin vermeyeceğiz. Bu Yeniayda siz, her anlamda sağlığınızı düşünecek ve size ters gelen, uymayan, baskı altına alan iş ve ilişkiler hakkında bir yol ve yöntem belirlemeyi, bu anlamda kararlı olmayı bilmelisiniz. Siz Başaklar her zaman çalışkansınız ve hizmete yönelik düşünürsünüz. Ancak bu hizmetin kıymetini bilmeyen veya sizi ikinci sınıf gören kişiler varsa, böyle bir ortamda çalışıyorsanız ayrıca böyle bir ilişki içindeyseniz tabii ki kendinizi düşünmelisiniz.

28 Ocak saat 08:39-10 Mart saat 03:33 tarihleri arasında, Mars-Koç burcunda ilerleyecek. Maddi kaynaklarınızı ayaklarınızın üzerinde durabilecek şekilde riskten uzak, akıllıca değerlendirmeniz gerektiğini gösteriyor. Bu ilişki meselelerinde aynı anlamı taşıyor. Korktuğumuz şeylerle yüzleşmediğimizde onlar hayatımızın deneyimi olarak karşımıza çıkarlar. Şimdi biz bu seyir süresince ilişkimize, iş ortaklığımıza, finansal paylaşımlarımıza bir bakalım. Hakikaten çıkarlarımız risk altında mı, yoksa güçlü bir ortaklığımız var mı? Bizi zarara uğratmaması, bilakis güçlendirici olması lazım. Problemler varsa bunlardan kaçmamak lazım. Mars Koç burcunda gayet güçlüdür. Ezilmemek, zor durumda kalmamak için bize kuvvet sunabilir. Kendimizi savunmak zorunda kalacağımız ilişkilerden uzak duralım. Tutkularımızın, alışkanlıklarımızın, nefretimizin veya kızgınlığımızın ölçüsünü bilelim.

TERAZİ

Sevgili Teraziler 28 Ocak saat 03:07 Kova burcunda doğacak Yeniay, aşkta cesur ve kendimizden emin olmamızı sağlıyor. Bizim bu bakış açısıyla ilişkilerimizi ele almamızda yarar var. Çünkü biz bir bireyiz. Beraberlik nasıl olmalıdır, ortaklaşa yaşam nedir, nasıl bir arada olunur sorularını gerçekçi bir şekilde gözden geçirerek karar vermemiz yerinde olur. Yeniayın oluştuğu gün Mars-Koç burcunda seyrine başlayacak. Doğaldır ki, sadece kendini düşünen bir partnerle anlaşmak mümkün olmaz. Böyle bir durumda özgür hareket etmek de kolay değildir. Sözgelimi sorunlu bir evlilikte eğer bir de çocuklar varsa, ayrılma noktasına gelmişsek, iki tarafın da oturup bazı meseleleri gözden geçirmeleri gerekir. Yeni bir ilişkiye adım atmışsak, Mars-Koç geçişinde özgüven duygusu yüksek bir partner karşımıza çıkabilir ve ondan etkileniriz. Bu ilişkiye tabii ki süre tanımak gerekiyor. Birkaç gün sonra Venüs-Koç burcunda seyrine başladığında bu beraberlikte hızlı gelişmeler olabilir. Bizim bu Yeniayda üzerinde durmamız gereken nokta, ilişki tercihlerimize, mevcut durumumuza bakmaktır. Aşkta özgürlüğü, bireyliği ve farklılığımızı öne alarak düşüneceğiz. Aktif bir Yeniay olduğu için, sıradan bir ilişki değil, hakikaten bize heyecan verene yöneleceğiz. Bu Yeniay egomuzu yükselticidir. İrademizi, kararlılığımızı, zevklerimizi, insanların dikkatini çekme arzumuzu destekleyicidir.

28 Ocak saat 08:39-10 Mart saat 03:33 tarihleri arasında, Mars-Koç burcunda ilerleyecek. İlişkide her iki tarafın da dikkatli olması gereken süreçtir. İki yıl sonra karşıt burcunuzda etkili olacak Mars, özellikle sorunları olan çiftler, ya bu ilişkiyi  farklı bir şekilde yeniden ele alabilir, çözüm bulmaya çalışabilirler veya  buraya kadarmış diyebilirler. Koç burcu geçişleri bir hayli aktiftir. Kişiyi harekete geçiricidir. Gerek siz gerek partneriniz veya her ikiniz ilişki konusunda iyice düşününüz. Bu dönem sürpriz aşkların da göstergesidir. Bay ve Bayan  Terazilerin karşılarına  kendinden bir hayli emin, özgür yaradılışta birini çıkarabilir. Bu kişiyi çok iyi tanımak lazım. Kimdir, neyin nesidir anlayalım önce. Şu aralar sorunları olan ancak henüz ayrılmamış çiftler, bu enerjiler altında tekrar bir araya gelerek ilişkileri hakkında konuşabilirler. Ancak bu konuşmanın tutarlı, aklı başında yapılması şarttır. Sorunların üstü örtülmeden her iki tarafın da gerçekçi olmasında yarar var.

AKREP

Sevgili Akrepler 28 Ocak saat 03:07 Kova Burcunda doğacak Yeniay, ailevi-evlilik-çalışma hayatımız ve bazı önemli konularda geleceğe yönelik düşünmenin ve kendinizi yenileme arzunuzun göstergesidir. Bu yenilenmenin olması için tabii ki, duruma bireysel anlamda bir bakmak gerekiyor. Biz kimiz, nereden geldik, nereye gidiyoruz, nasıl bir ortamda yaşıyoruz, çalışıyoruz ve hedefimiz nedir. Bütün bunlara bakacağız. Kafamızda oturtacağız. Bazen şartlar insanı zorlayabilir veya planlarımızı uygulamak kolay olmayabilir. O zaman duruma bilinçli şekilde bakmak lazımdır. Bu Yeniay ailenin ve toplumun insan üzerindeki etkisini ve zorunlulukları vurguladığı için bu konularda esnek düşünmeyiz. Korunmak, sahiplenmek isteriz ve sevdiklerimizden destek bekleriz. Yeni bir yere taşınma, ofis kiralama, kiralama gibi konular gündeme gelebilir. Yeniayın oluştuğu bugün Mars-Koç burcunda seyrine başlayacak. Bu geçişte zorunlu olduğumuz işlerimize ağırlık vereceğiz. Sağlıklı yaşamı, beslenmeyi, stresten uzak durmayı önemseyeceğiz. Enerjimiz yüksek ve bizim işlerimizi planlı şekilde, ayrıntılara önem vererek yapmamız yararlı olur. Etrafımızdaki insanlarla ilişkimize, iş veya günlük hayatta kullandığımız araç ve gereçlere dikkat edelim.

28 Ocak saat 08:39-10 Mart saat 03:33 tarihleri arasında, Mars-Koç burcunda ilerleyecek. İster çalışıyor olun ister evde yaşamını sürdüren kişi olun burada önemli olan kendinizden, ortamınızdan, seçimlerinizden, yaşadıklarınızdan memnun muyum sorusunu kendinize sormanızdır. Eğer mevcut işinizden memnunsanız  bu dönemde hırslı bir şekilde işlerinizi yaparsınız. Düzenlenmesi gerekenler canınızı sıksa da, üstesinden gelmeniz gerekir. Ancak koşturma bazen çevrenizde bulunan kişilerle aranızda sorunlara neden olabilir. Gerginlik yükselebilir. Detaylı işlerden pek hoşlanmazsınız. Çabuk sonuç almak istersiniz. İşinizden memnun değilseniz, iş değiştirmeyi düşünürsünüz. Başka planlarınız varsa bunları yürürlüğe koymayı arzularsınız. Eğer çalışmaya karar vermiş iseniz, serbest saatleri olan işleri tercih edebilirsiniz. Ancak ben derim ki, her ne yapmak istiyorsanız mutlaka iyi düşününüz.

YAY

Sevgili Yaylar 28 Ocak saat 03:07 Kova burcunda doğacak Yeniay, yakın çevremiz, eğitimden iş hayatına kadar toplumsal ilişkilerimizle ilgili konularda yenilenme, değişimde bulunma karar ve istekliliğimizi vurguluyor. Yeni bir şeyler ortaya koymak, kendimizi göstermek, kabul ettirmek taraflısı olacağız. Sıradan ve alışagelmiş hiçbir şey bizi memnun etmeyecek. İstiyoruz ki, birey olarak farkımız anlaşılsın ve birileri bunu anlasın, ona göre davransın. Yeniayın oluştuğu bugün Mars-Koç burcunda seyrine başlayacak. Bu seyir bize aktif şekilde hareketlilik, özgüven duygusu, cesaret ve girişim gücü kazandırıyor. Sadece bununla kalmayıp, aşk hayatımızı canlandırıyor. Eğer kafamıza bir şeyi koymuşsak bunu yapmaktan çekinmeyeceğiz. Belki şu aralar ailevi ilişkilerde ufak tefek sorunlarımız var. Bunları birkaç gün içinde istediğimiz şekilde halledeceğiz. Sağlıklı, verimli ve bizi memnun edici olana yöneleceğiz. Toplumsal ilişkilerde fikirlerimiz, duruşumuzla dikkat çekeceğiz. Plan ve projelerimizi yürürlüğe koyabileceğiz. Görüşmeler, iş veya özel bağlantılarımız hızlı şekilde sonuçlanabilecek.

28 Ocak saat 08:39-10 Mart saat 03:33 tarihleri arasında, Mars-Koç burcunda ilerleyecek. Oldukça etkili, aktif, hızlandırıcı bir süreçtir. Hayatın tüm keyifli, güzel, değişim içeren olgulara hevesle yanaşırsınız. Sizin için ayakta durmak önemlidir. Bu ister aşk ister genel isterse farklı bir şeyler yaşamak anlamında olsun fark etmez. Hareket olsun yeter ki. Mars iki yıl sonra aşk evinizi ziyaret ediyor. Ailevi yaşantınız, aşk hayatınız, aşkı ele alış ve değerlendirme biçiminiz üzerinde durmak lazım. Başlayıp çabuk biten aşklar insanı heyecanlandırır, heveslendirir, ateşlendirir. Fakat 26 Şubat sonrası Merkür-Balık burcunda ilerleyecek. Aklımız başka yere çekiyor, gönlümüz başka yere çağırıyorsa, devam eden ilişkide veya yeni başlayan aşklarda bilinçli hareket etmekte yarar vardır. Bir de gölgeli günlerini hesaba katarsak Şubat sonunda etkili olmaya başlayacak Venüs geri hareketinde aşkta aceleci kararlardan uzak durmak lazım. Geçmiş bir yana çekerken, duyguları iyi tartmak gerekiyor.

OĞLAK

Sevgili Oğlaklar 28 Ocak saat 03:07 Kova Burcunda doğacak Yeniay, riskten uzak bir yatırımı tercih etmenin, kazancımızı doğru şekilde değerlendirmenin, aşk hayatımızdan ailemize ve iş hayatımıza kadar her alanda geleceğe dönük şekilde düşünerek kendimizi geliştirmenin işaretçisidir. Bu Yeniayda biz, kaynaklarımızı doğru alanlarda kullanarak ve ilerisi adına düşünerek, bizi kısıtlamayacak, zorlamayacak şekilde değerlendireceğiz. Yeniayın oluştuğu bugün Mars-Koç burcunda seyrine başlıyor. Evimiz, ailemizle ilgili konularda hızlı ve baskın şekilde karar verebiliriz. Bu kararları uygulamada sabırsız olabiliriz. Bir yer kiralamak, satın almak veya bir meseleyi çözüme kavuşturmak için aktif davranabiliriz. Eğer önemli ve hayati bir karar verilecekse, tabii ki bunun yarar-zarar hesabını mutlaka yapalım. Hoşumuza giden bir şey olsa dahi, bu ileride bir sorun çıkartır mı diye bakmak gerekiyor. Çocuklarınız varsa onların masrafları veya gereksinimleri bu Yeniayda gözden geçirilmeli ve gereksiz harcamalara tabii ki dikkat edilmelidir. Birkaç gün içinde Venüs-Koç burcu seyri başlayacak. Çok daha bireysel ve daha fazla ön planda olacağız. Ancak aile içinde gerektiğinde, başkalarının görüşlerine de yer vermemizde yarar görüyorum. Güvenmek, sahiplenilmek, korunmak gerektiren meseleleri sinirli ve sadece benim dediğim olacak şekilde değil, karşılıklı konuşarak halletmemiz yararlı olur.

28 Ocak saat 08:39-10 Mart saat 03:33 tarihleri arasında, Mars-Koç burcunda ilerleyecek. Siz Oğlaklar için bu dönemin anlamı, hem ileriye yönelik düşünmek hem de büyümek arzusudur. Bu arzu eğer mantıklı bir şekilde ele alınıp, kişi ne yapması gerektiği üzerinde düşünebilirse, hem amacına uygun kararlar verir hem de bunları uygulamak adına kendine söz verir. Tam tersine, gerginleşir ve inatlaşırsa, ev yaşamında huzursuz olur, hedefine varamaz. Mars Koç burcunu yönetir. Bu da gösteriyor ki, siz de yaşamınızın yönetimini iplerini elinizde tutabilecek kadar azimli olmalısınız. Bu dönemi nasıl geçireceğiniz, size bağlıdır. İster, ona buna  çatarsınız, dağılırsınız veyahut -Evet ben bunu istiyorum, başarmalıyım diyerek cesaretle kendinize bir yol çizersiniz. Yetiştirilme şekliniz, ailenizle olan temasınız, dış dünya ile olan alışverişiniz, bu dönemi nasıl geçireceğiniz hususunda bize bilgi verir. Oğlaklar yaşamları mücadele içinde geçen, son derece dayanıklı kişiler. Bu dayanıklılık, daima sizi genç kılmıştır. Şimdi ev-ailevi-hedef-yerleşim-değişim anlamında düşündüklerinizi uygulayabilecek gücünüz yükseliyor. Ailede söz sahibi olabilirsiniz. Yeter ki, bilinçli düşünün ve enerjinizi doğru şekilde kullanmak için buradaki notları önemseyin. O zaman dönemi verimli şekilde geçirirsiniz.

KOVA

Sevgili Kovalar 28 Ocak saat 03:07 tarihinde burcunuzda doğacak Yeniay, geleceğinizi her konuda önemsemenizi, ailevi, çevre, eğitim ve iş hayatınızla ilgili meseleleri de yenilikçi ve cesur tarzda ele almanızı sağlıyor. Sizin için gayet olumlu bir Yeniay diyebilirim. Şu aralar kazanç ve hedef anlamında biraz zorlanıyor olabilirsiniz. Ancak bunlar da, bu Yeniay sayesinde yoluna girecektir. Değişim, gelişim, özgürlük gibi olgular sizin için şu sıralar o kadar önemli ki, Yeniayın etkisini hesaba katınca bunlar olmazsa olmazımız haline geliyor. Bir şeyler sizi kısıtlıyorsa, bu Yeniayda onların hepsinden kurtulmak adına karar verebilirsiniz. Ayrıca Yeniayın oluştuğu bugün Mars-Koç burcunda seyrine başlayacak. Böylece girişim, cesaret, fikirlerinizi açıklamak, isteklerinizi kabul ettirmek ve hedefinize varmak daha kolaylaşacak. Birkaç gün sonra Venüs-Koç burcunda seyrine başladığında ilişkide ipi elinde tutan taraf siz olacaksınız. Yeni bir yere taşınmak, bir işi başarmak, bir meseleyi çözüme kavuşturmak, özgüvenli ilerlemek mümkün oluyor. Mars, hakkınız olanı almanızı sağlıyor. Yeniay, kararlı olmanızı ve ben her türlü güçlüğün üstesinden direnerek gelebilirim sözünü rehberiniz yapıyor.

28 Ocak saat 08:39-10 Mart saat 03:33 tarihleri arasında, Mars-Koç burcunda ilerleyecek. Cesaret ve girişim anlamında güçlendirici ve  yenilikleri hevesli bir şekilde kabul etmenizde destekleyicidir.  Hangi alanda ilerleyeceğinizi biliyorsanız o alanda Mars yanınızda olacaktır. Eğer bilmiyorsanız enerjiniz boş yere akıp gider. İki yıl sonra size enerji, aktivite, cesaret sağlayıcı olan Mars geçişini lütfen iyi değerlendiriniz. Bir amacınız, hedefiniz olsun. İşinizde atak olun. Etrafınızdaki dünyayı inceleyin. Hangi alan size daha cazip geliyor. Ne gibi atılımlarda bulunmak istiyorsunuz. Bunları tespit edin. Kazanç sağlayabileceğiniz işlere, yeniliklere yönelin. Yeteneklerinizi belirleyin. Kazandırıcı olana yönelin. Becerilerinizi güvenle sergileyebileceğiniz alanlara yönelin. Çevrenizle ilişkinizi önemseyin. Kendinize güvenin. Sizi görsünler. Özelliklerinizi fark etsinler. İmajınız önemli. Kendinizi nasıl göstermeniz, ifade etmeniz gerektiğini bilin. Oyunu kuralına göre oynayın.

BALIK

Sevgili Balıklar, 28 Ocak saat 03:07 Kova burcunda doğacak Yeniay, sizi zorlayan ve bu zorlanma nedeniyle kısıtlandığınız meselelere akılcı biçimde gözden geçirmeye davet ediyor. Özellikle borçlar başta olmak üzere yakın çevre, eğitim ve iş konularında mutlaka yeniden düşünmekte yarar var. Çünkü bunların halledilmesi için sizin de kendinize bir çeki düzen vermeniz gerekecek. Bazen şu iyi niyetlilik veya rehavet göstermek insanı bir hayli zorlar. Onun içindir ki, geleceğinizi düşünerek kendinizi yenilemeniz, size saygı göstermeyen, anlayışsız davranan kişilere karşı da tavrınızı belli etmeniz lazım. Herkes sınırını bilmeli ve saygılı olmalıdır. Yeniayın oluştuğu bugün Mars-Koç burcunda seyrine başlayacak. Kazanç elde edici işler için enerjiniz gayet yüksek. Girişimde bulunarak ek kazanç elde edebilirsiniz. Gereksiz harcamalardan uzak durarak bütçenizi zorlamamış olursunuz. Kimseye borç vermeyiniz. Dost yok unutmayınız. Kiminle iş yapıyorsanız güvenilir mi değil mi diye bakınız. Borçlarınızı gününde ödeyiniz. Kimseden de borç almayınız. Bilmediğiniz kişilerle i yapmayınız. Geliştiren, katkısı olan, yararlı ilişkilere yöneliniz.

28 Ocak saat 08:39-10 Mart saat 03:33 tarihleri arasında, Mars-Koç burcunda ilerleyecek. İki yıl sonra kazanç evinizde seyredecek. Bu çok güçlü bir enerji ve sizleri harekete geçiricidir. Ancak burada bir parantez açacağım. Lütfen hedefinizin farkında olunuz. Finansal konularda kazanma ve bütçe konusunda dikkatli olun. Olur olmaz şekilde değil, bilinçli, akıllı bir şekilde kazancınızı değerlendirin. Dalgalanmalar bu alanda sıkça yaşanıyor. Bazen geliyor, bazen para avuçlarınızdan kayıp gidiyor. Bilip bilmediğiniz işlere, kısa süreli hiçbir gelecek vaat etmeyen köklü olmayan risk taşıyan alanlara yönelmek yerine, akademik kariyerinize, yeteneklerinize, becerilerinize uygun alanlarda faaliyet gösterin. Daldan dala atmayın dersem daha doğru olacak. Bu geçiş size çabuk düşünme, çabucak harekete geçme, özgürce hareket etme arzusu verecek. Köklü olanı, uzun vadeli olanı tercih etmelisiniz. Ne fazla iyi niyetli, hayatı kendi haline bırakır gibi ne de öfkeyle oturup zararla kalmak gibi hallerden uzak durmalısınız.

24 Ocak 2017 13:16

DİĞER GÜNCEL AKTÜEL HABERLERİ