Facebook Twitter Google+ Pinterest Instagram

Alışveriş hastalığından kurtulabilirsiniz!

Arkadaşına öner Yazdır
Özellikle de kadınlar üzüldüklerinde, sevindiklerinde, bunalımdayken, çok mutluyken veya hiç ihtiyaçları yokken dahi alışveriş yaparlar. Buna bir dur demek için zaman kaybetmeyin!

Herkesin kendini mutlu etme yöntemleri farklıdır. Ama kadınlar daha çok kendini mutlu etme yöntemi olarak alışveriş yapmayı ve para harcamayı tercih ederler. Herkes kendi ekonomik gücü çerçevesinde bunu yapmaya çalışır. Ama bazı zamanlarda o kadar abartırlar ve ihtiyaç dışı alakalı alakasız bir sürü şey alabilirler. Ve o an duygularına kapılıp da aldıkları birçok şeyi daha sonra hiçbir zaman kullanmazlar. Çünkü hesap kitap yapmadan almışlardır. Aslında ihtiyacı olan bir şey olup olmadığını düşünecek kadar bile şuurları yerinde değildir o an.

Alışveriş çılgınlığınızı durdurmak için size bazı ipuçları…

Benim bugün alışveriş yapmam lazım dediğiniz o gün geldiğinde önce derin bir nefes alın ve sonra gidip almayı planladıklarınıza gerçekten ihtiyacınız var mı dolabınıza bakarak karar verin. Eğer gerekirse gardırobunuzu boşaltın ve kenarda köşede olduğundan bile haberiniz olmayan bir sürü kıyafetle karşı karşıya geleceğinizden şüpheniz olmasın.

Asıl neye ihtiyacınız var. Her kadının dolabında olmazsa olmaz olabilecek tarzına uygun parçaları olmalı. Özellikle siyah etekli ve pantolonlu kombinler sizin her durumda ve her yerde hayatınızı kurtarır. Abiye ve spor ayakkabılar kıyafetlerinizle uyumlu olmalı. Tabii bir de her durumda kullanabileceğiniz ufak büyük çantalar. Eğer bu konuda bir eksiğiniz var ise bunların üzerine eğilmeli ve ille de alışveriş yapmalıyım diyorsanız bu eksikler doğrultusunda alışveriş planlaması yapmalısınız.

Moda olanı takip etmiyorsanız da edin. Gidip demode ve size hiç yakışmayacak bir sürü kıyafet ve ıvır zıvırla dolabını doldurma.

Alışveriş yapma kriziniz geldiğinde avm’ler yerine sosyete pazarlarına gitmeye çalışın. Oralardan çok daha fazla parçayı çok daha uygun fiyatlara almanız mümkün.

Alışveriş çılgınlığınızın sizi esir edeceğini anladığınızda kendinizi aksesuarlara yönlendirebilirsiniz. Çünkü aksesuarlar hem göz doldurur hem de daha ekonomiktir.

24 Ocak 2017 13:18

DİĞER GÜNCEL ALIŞVERİŞ HABERLERİ