Facebook Twitter Google+ Pinterest Instagram

“Korupark’ta Pembe Hafta sonu”

Arkadaşına öner Yazdır
Meme sağlığı bilincinin geliştirilmesi ve erken teşhis olanaklarının yaygınlaştırılması için meme kanserine farkındalık ayı olarak geçirilen Ekim ayında, Pembe İzler Derneği Bursa Şubesi “Korupark’ta Pembe Hafta sonu” etkinliği düzenledi.

Pembe ışıkla aydınlatılan alışveriş merkezi içerisinde, Pembe İzler Derneğitarafından kurulan Pembe Umutlar Standında geliri derneğe bağışlanmak üzere derneğe özel çanta ve tişörtlerin satışı yapılırken,  gerçekleştirilecek aktiviteler ile meme kanserinde erken teşhise dikkat çekildi.

 

Etkinliğe özel Acıbadem Bursa Hastanesi Genel Cerrahı Dr. Volkan Tümay ve Acıbadem Bursa Hastanesi Kadın Doğum Uzmanı Dr. Cemile Alçay 13:00-17:00 saatleri arası meme kanserine dair sorulan soruları cevapladı. Söyleşide meme muayenesiyle erken teşhis, kanserde genetik faktörler ve sağlıklı beslenme ile kansere meydan okumanın püf noktaları ziyaretçilere anlatıldı. Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencilerinin de gönüllü destek verdiği etkinliğe Pembe İzler Derneği’nin Bursa Şubesi üyeleri de katılım gösterdi.

 

Ekim ayı meme kanseri farkındalık ayı kapsamında, Korupark’ta Pembe hafta sonu etkinlikleri 28 Ekim Cuma günü 18:30’da Ardan Özarın Kanalıcı ve öğrencilerinin velileri ile birlikte sunacakları müzik ziyafeti ile devam edecek. Nüans Tango ekibinin en renkli dans gösterileri ile eşlik edeceği bu gösteri Korupark’ta ziyaretçiler ile buluşacak. 

25 Ekim 2016 14:38

DİĞER GÜNCEL ALIŞVERİŞ HABERLERİ