Facebook Twitter Google+ Pinterest Instagram

Otomatla gözlük satacak

Arkadaşına öner Yazdır
Piyasa fiyatı 40 milyar dolara ulaşan Snapchat'in merakla beklenen gözlüğü Spectacles'ı almak isteyen sosyal medya kullanıcılarını zorlu bir sınav bekliyor.

Snapchat’ın merakla beklenen kameralı gözlüğü Spectacles hakkında ilginç detaylar ortaya çıktı.

Popüler mobil sosyal medya uygulamasının piyasaya sürmeye hazırlandığı kameralı gözlükleri Spectacles için planları, çok ilginç bir pazarlama kampanyası içeriyor.

130 dolarlık gözlükler bisküvit/şeker gibi satılacak

Gözlüklerin normal elektronik mağazalarında müşteri beklemek yerine, müşterileri peşinden koşturduğunu göreceğiz. 130 dolarlık gözlükler, Snapchat’in özel otomatlarında satılacak ve bu otomatlar sürekli yer değiştirecek. Gözlükleri satın almak isteyenler, uygulamadan otomatların yerini takip edip peşine düşmek zorunda kalacaklar.

Snapchat böylece gözlükleri bir “arzu nesnesine” çevirerek satışlarını patlatmayı planlıyor. Kampanya başarıya ulaşır da Snapchat bu yöntemle büyük miktarda gözlük satmayı başarırsa veya gözlükler bu kampanya sayesinde çok popüler olursa, bundan sonra Apple dahil pek çok teknoloji şirketinin ürünlerini, müşteriyi peşinden koşturtarak satmaya kalkışması hiç şaşrtıcı olmayacak.

11 Kasım 2016 11:22

DİĞER GÜNCEL ALIŞVERİŞ HABERLERİ