Facebook Twitter Google+ Pinterest Instagram

10 adımda evinizin havasını değiştirin

Arkadaşına öner Yazdır
Evinizde ufak tefek ama etkisi büyük değişiklikler yapmak istiyorsanız bu öneriler sizi etkileyebilir…

Zaman zaman insan evinde ve yaşadığı mekanlarda ufak ama enerji verici değişiklikler yapmak ister. Sizde o dönemlerden birini yaşıyorsanız ama bir türlü ne yapacağınıza ve nasıl uygulayacağınıza karar veremediyseniz bu fikirler ufkunuzu genişletecektir.

 

• Değişikliğin nasıl bir şey olacağına karar vermekle işe başlamanız iş yükünüzü hafifletecektir. Duvarlara mı, koltuklara mı, yoksa kendinizi iyi hissedebileceğiniz bir köşeye mi ya da aksesuarlara mı yöneleceğinize karar verin.

• Örneğin duvarlar sıra dışı bir değişiklik yapmak isteyenler için güzel bir seçenek olabilir. Evinizin dekorasyon tarzına ve duvar renklerine uygun bir duvar kağıdı tek bir duvara dahi uygulandığında etkisi sandığınızdan çok daha büyük olacaktır.

• Özellikle de berjer koltuklarınız var ise onları farklı desenler ile kaplatarak odanızın havasını bir anda değiştirmiş olursunuz. Hatta koltuk kaplatmak uzun iş diyorsanız koltuk yastıklarınızın kılıflarını değiştirin. Ve o yastıklara uygun bir masa örtüsü ve runner ile istediğiniz değişimi tam on ikiden vurabilirsiniz.

• Bunlar size çok oyalayıcı ve ekonomik açıdan zorlayıcı geliyorsa o zaman evinizdeki eşyaları kombinleyerek kendinize bir okuma, hobi veya dinlenme köşesi hazırlayabilirsiniz. Bunun için rahat bir koltuk, minik bir sehpa, güzel görünen veya kokan bir çiçek ile birlikte süslenmiş bir köşe içinizi ferahlatacağına emin olabilirsiniz.

• Aksesuarlar evin çehresini değiştiren minik ama önemli detaylardır. Bu detaylar sayesinde evinizdeki hissedilen değişim gerçekten göze çarpar. Sevdiğiniz aksesuarlardan oluşan bir alan yaratmak sizi evinize karşı daha çok motive olmanızı sağlayacaltır.

 

Kaynak: MYNET

25 Ekim 2016 13:48

DİĞER GÜNCEL ALIŞVERİŞ HABERLERİ