Facebook Twitter Google+ Pinterest Instagram

Selfie Çekerken Kusursuz Görünmek İçin...

Arkadaşına öner Yazdır
Son yıllarda sosyal medya ile birlikte hepimiz kendi çapımızda profesyonel fotoğrafçılar olduk çıktık. Peki, en iyisini nasıl yaparız, asıl önemlisi bu!

 

Herkes kendine göre fotoğraflar çekip sosyal medya mecralarında yayınlıyor. Kimi bu işte oldukça iyiyken kimisi daha kendini geliştirme aşamasında. Yaşadığın her anı fotoğraflama ve paylaşma furyası öyle bir hale geldi ki selfie çubukları ile kendi özçekimimizi yapıyoruz kimselere gerek kalmadan. Ama öyle yerleri ve sayfaları takip ediyoruz ki çoğumuz gördüğümüz kusursuz fotoğraflar karşısında şaşırıp kalıyoruz ve hatta bazen kıskanıyoruz. Neden ben böyle fotoğraflar çekemiyorum, ne yapmam ve nasıl yapmam lazım diye…

 

İşte kusursuz selfieler ve fotoğraflar çekmenin bazı ipuçları;

  • Telefonlarınızın fotoğraf ayarlarını fotoğrafı çekmeden önce yapmanız size hem vakit kazandıracak hem de kusursuzluğa az filtre kullanarak ulaşmanızı sağlayacaktır. Böylece daha doğal ve güzel fotoğraflara sahip olabilirsiniz.

  • Çekmek istediğiniz her ne ise kameranızı açtığınızda görüntüyü netleştirmek ve bulanık çıkmasını engellemek için çekmek istediğiniz şeyin üzerine gelip parmağınızla dokunursanız o zaman telefonunuzun kamerası daha net ve güzel bir görüntü elde etmiş olur.

  • Eğer karanlık bir yerde herhangi bir şeyi çekmek istiyorsanız bir başka telefonun flaş ışığından yararlanarak profesyonel bir ışık ayarlaması ile kusursuz ve aydınlık bir kare çekebilirsiniz

  • Özellikle selfie çekerken açıyı iyi ayarlamak selfie çekenin de kare de güzel çıkmasını sağlar. Kolunuzu hafif yukarı doğru kaldırıp telefonunuzun açısını çekmek istediğiniz kareye göre ayarlamalısınız. Eğer çok fazla gün ışığını var ise gün ışığını telefon kamerasının arkasına almalısınız.

  • Gelişi güzel bir fotoğraf çekmek yerine fotoğraflarınız bir hikaye anlatır gibi olsun. Bir çok detay içerirken derinliği olan fotoğraflar daha çok beğeni alırlar, unutmayın.

05 Ocak 2017 15:15

DİĞER GÜNCEL ALIŞVERİŞ HABERLERİ