Facebook Twitter Google+ Pinterest Instagram

Kışın formda kalmanın incelikleri

Arkadaşına öner Yazdır
Kış havasında aslında formda kalmak her zamankinden daha kolay…

Yaza oranla kış mevsiminde her zamankinden daha fazla kilo almaya meyilli olmamızın sebebi aslında tamamen psikolojik nedenler. Çünkü kalın kıyafetlerin ardına saklanıp kendimizi daha güvende ve rahat hissediyoruz. Daha melankoli bir ruh hali içerisine giriyoruz.

Soğuk havada ısınmak için sürekli bir şeyler yemek içmenin gerekli olduğuna inanıyoruz. Daha çok kapalı alanlarda bulunduğumuzdan özellikle evde olduğumuz zamanlar daha çok arttığından buzdolabı ile olan münasebetimiz de artıyor. Hal böyleyken de kilo almak kaçınılmaz bir son gibi görünüyor.

Tüm bunlar aslında tamamen hepimizin bilinçaltını etkileyen ve bizi kilo almaya teşvik eden basit sebeplerden ibaret. Bunu kabul edersek eğer aksini düşünmeye başlamak için daha avantajlı olabiliriz.

İşte formda kalmak için yapmanız gerekenler;

Stresi hayatınızdan çıkartmalısınız. Hayat kısa bu nedenle olur olmaz her şeyi kafanıza takıp kendinizi depresyona sokmanıza gerek yok. Her şeyin oluruna varacağına inanıp enerjinizi yükseltmelisiniz.

Sigara, alkol gibi tüketimlerinizi sınırlamalı ve hatta tamamen hayatınızdan çıkartmaya özen göstermelisiniz. Bunlar sizi uzun vadede etkileyen unsurlardır.

Ofisinizde, evinizde temizliği aksatmayın. Unutmayın temizlik ferahlık ve enerji verir.

Kronik bir rahatsızlığınız olsun veya olmasın doktor kontrollerinizi her sene düzenli olarak yaptırın. Yorgunluğunuz, ağrılarınız belki de hiç ummadığınız bir rahatsızlığı beraberinde getirir. Öncesinde önlem almak sizin için büyük avantaj olacaktır.

Diyeti diyet olarak görmeyin. Sağlıklı beslenmeyi kendinize bir yaşam tarzı haline getirin. Öğünlerinizi arttırın ve akşam yemeklerinizi azaltın. Bol su içmek ve meyve tüketimine de dikkat edin.

Hareket her anlamda sizi motive edecektir. Özellikle de açık havada yapılan aktivitelere katılın, kendinizi daha iyi hissedeceksiniz.

05 Ocak 2017 14:42

DİĞER GÜNCEL KADIN HABERLERİ