Facebook Twitter Google+ Pinterest Instagram

Tok tutan besinler!

Arkadaşına öner Yazdır
Kış ayı diyet yapanlar için zorlayıcı olabilir. Özellikle ara öğünlerde ne yiyeceğinizi düşünüyorsanız bu öneriler hoşunuza gidebilir.

Tok tutan besinleri diğerlerinden ayırt edebilmek için enerji verecek besinler olanlar olarak bir kenara ayırmak lazım. İçeriğinde enerji veren ve besin değeri fazla olan besinler sizi hem tok tutar hem de kendinizi daha iyi motive etmenizi sağlar.

Yumurta:

Yumurta özellikle de sabah kahvaltılarında mutlaka tüketilmesi gereken protein değeri yüksek bir besindir. İçeriğinde protein değerinin yüksek olması hem sizdeki tokluk hissini uzatır hem de size enerji vererek kendinizi halsiz ve bitkin hissetmezsiniz.

Avokado:

A vitamini bakımından çok zengin olan avokado ile harika bir salata hazırlayabilirsiniz kendinize. Ve avokado tükettiğiniz günlerde kendinizi daha enerjik ve olumlu hissedeceğinize emin olabilirsiniz.

Chia Tohumu

Son zamanlarda ismini sıkça duymuş olduğunuz chia tohumu da yüksek lif ve protein içerir. Bir besin lif ve protein bakımından ne kadar zengin olursa insana vereceği enerji ve fayda da o kadar büyük oluyor.

Süt ve Yoğurt

Süt ve yoğurt da içeriğindeki yoğun proteinden dolayı tok tutan ve aynı zamanda yağ yakımını da hızlandıran besinler arasında. Ara öğünlerinizi sütlü kahve veya meyveli yoğurt ile tatlandırabilirsiniz.

Badem

Ara öğünleri özellikle de dışarılarda yapmak zorundaysanız hem pratik hem de atıştırmalık hevesinizi köreltecek faydalı bir diğer besin de bademdir.

16 Aralık 2016 14:14

DİĞER GÜNCEL KADIN HABERLERİ