Facebook Twitter Google+ Pinterest Instagram

Zayıflamak İçin Kıştan Daha İyisi Yok!

Arkadaşına öner Yazdır
Zayıflamak için yazı beklemeyi bırakın ve kolları şimdiden sıvayın. Çünkü bu soğuk havalarda daha kolay zayıflıyorsunuz!

Sanıldığının aksine yazın değil kışın zayıflamak daha kolaydır. Çünkü soğuk hava size olması gerekenden iki kat daha fazla yağ yaktırır ve enerji harcatır. Böylece çok daha fazla kalori yakarsınız. Yani kış geldi diye yelkenleri su koy vermez ve yemenize içmenize dikkat ederseniz o zaman yaza kadar istediğiniz kiloya inmek hayal değil gerçek olacaktır.

Nasıl, heyecanlandınız değil mi?

O zaman şimdi kafanızda acaba ne yesem hayallerini bir kenara bırakıp ne yapmalısınız gelin onlara bir bakalım…

  • Bilim adamları soğuk havanın insan bünyesine iyi geldiğini ve mutluluk hormonlarını arttırdığını iddia ediyor. Şimdi hal böyleyken bu durumu zayıflamak için değerlendirmek gerekiyor.
  • Aynı zamanda soğuk hava insanın cildine de çok iyi geliyor. Gerginleştiriyor ve yaşlanma hızını azaltıyor.
  • Havada gezen enfeksiyon riski taşıyan mikroplara soğuk havalar zehir gibi geliyor. Yani soğuk havalar sıcak havalara göre daha sağlıklı.
  • Ama tabii ki tüm bu olumlu etkenler -10 derece ve altı için geçerli. Daha soğuk olan yerlerde dışarıda yarım saatten daha fazla geçirilmemesi öneriliyor.
  • Soğuk hava da metabolizma çok daha hızlı çalışıyor. Çünkü vücut soğukla mücadele ediyor. Bedeni ısıtmaya çalışırken iki kat daha fazla enerji harcıyor.
  • Soğuk havada yapılan spor yazın sıcak havalarda yaptığınız spordan çok daha etkili olduğu söyleniyor.
  • Buz torbası ile yağ fazlalıkları olan bölgelerinize spordan sonra kompres ve masaj yaparsanız yağ yakmaya daha hızlı bir şekilde devam edebilirsiniz.
25 Ocak 2017 14:12

DİĞER GÜNCEL KADIN HABERLERİ