Facebook Twitter Google+ Pinterest Instagram

Estetik operasyon öncesi yeni görüntünüzle tanışın

Arkadaşına öner Yazdır
Plastik Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Hamidreza Samani'den yeni yöntem.

Ameliyat öncesinde acaba estetik sonrası nasıl görünürüm sorularını tamamen yok eden uygulama ile cerrahi müdahale öncesi yeni görünümünüzle tanışabiliyorsunuz.

Dünyada çok yeni bir uygulama Türkiye’ye 2 ay önce kadar geldi. Şu anda plastik cerrahların ilk tercihi haline gelen yeni yöntemde hastanın foroğrafı çekildikten sonra son teknoloji makina ile yeni görüntüsü üç boyutlu olarak sunuluyor.

Ameliyatta planlanan değişiklikleri ameliyat öncesi hastanın üç boyutlu görüntüsü üzerinde uygulama ve bunu sanal gerçeklik ortamında hastanın görebilmesini sağlayan bir bilgisayar programıdır.

Bu uygulama sayesinde hasta yeni kendisi ile yüz yüze tanışıp yapılan değişiklikleri isteği doğrultusunda olup olmadığı, isteklerinin gerçekten ona yakışıp yakışmadığını değerlendirebiliyor. Bu hem hasta ve hem doktor için büyük bir avantajdır.

Uygulama Alanı:

Bu program tüm plastik cerrahi ameliyatlarını kapsar ve tüm ameliyatların değişikliklerini uygulama kapasitesine sahiptir.

CRİSALİX uygulamasının ; Diğer benzer cihazlardan farkı nedir?

Plastik cerrahide çok eskiden beri tek boyutlu resimler üzerinde “Photoshop” ve benzeri programlarla çalışılıp hastaya planlanan değişiklikler hakkında fikir edinmesi konusunda yardımcı olunurdu. Halen bazı plastik cerrahlar bu yöntemleri kullanır. Teknolojinin gelişmesi ile bu alanda üç boyutlu görüntüler üzerinde çalışmaya başlandı. En son cihaz olan “VECTRA” en sık kullanılan cihazdır. VECTRA ve benzeri cihazlar hastanın 3 ayrı fotoğrafı üzerinden üç boyutlu bir robot resmi oluşturur ve plastik cerrah bunun üzerinde çalışır. Görüntüler çok çok iyi olmasa da tek boyutludan daha aydınlatıcıdır. CRİSALİX gerçek kamera çekimi görüntülerin üzerinde çalıştığı için daha üstün bir sonuç elde ediyor. Ayrıca diğer cihazlar hastanın sanal gerçeklik ortamında kendini görme olanağını sağlamıyor ve ne kadar da adı üç boyutlu olsa da yine hasta ekrandan resimleri seyir ediyor. Hâlbuki CRİSALİX uygulamasında hasta sanal gerçeklik ortamında oluşan yeni kişiyi karşısında görüyor!

estetik
23 Şubat 2017 13:08

DİĞER GÜNCEL KADIN HABERLERİ