Facebook Twitter Google+ Pinterest Instagram

Fazlalıklarınız kovaladıkça kaçar!

Arkadaşına öner Yazdır
Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Burak Türkyılmaz, bu inatçı yağlardan daha inatçı çözüm sunan liposuction hakkında konuştu.

Genel bir çerçeve ile baktığınız zaman neden insanların daha çok koyu renklere eğilim gösterdiğini biliyor musunuz? Biz söyleyelim; kapatıcı özelliğine sahip olması nedeniyle tercih ediliyor. Yaz, kış demeden sizin de gardırobunuzda koyu renkli kıyafetler hakimse ya koyu rengi çok seviyorsunuz ya da fazlalıklarınız sizi koyu renklere çekiyor.

İnatçı Yağlardan Daha İnatçı

Liposuction bilinenin aksine obezite ya da şişmanlık gibi rahatsızlıkların çözümü için uygulanan bir tedavi değildir. Aksine uzun süre yapılan diyet ve egzersizlere rağmen vücudun belirli bölümlerinde yer edinmiş olan yağ dokularının oluşturduğu görüntüden kurtulmak için uygulanan bir operasyondur.

 

Liposuction uygulamaları lokal veya genel anestezi ile yapılır. Liposuction ameliyatının çeşidine göre hastaya uygulanan işlem farklılık gösterir fakat genel olarak başlangıçları vücutta 3 mm çapında kesi açılması ile olur. Uygulanan her liposuction yönteminden sonra hasta mutlaka korse kullanır.

Klasik liposuction ameliyatı günümüzde en çok kullanılan uygulama yöntemidir. Bel, basen, uyluk ve göbek bölgesindeki yağ dokularını için en iyi operasyon yöntemi klasik liposuction ameliyatıdır. Enjektörlü liposuction olarak adlandırılan yöntem ise diğer operasyonlara oranla daha zahmetli bir uygulamadır.

 

Liposuction Operasyonunun Çeşitleri

Genellikle alınan yağ dokusunun vücudun başka bir bölgesinde dolgu malzemesi olarak kullanılacağı estetik uygulamalarında enjektörlü liposuction yöntemi tercih edilir. Vaser markasının ürettiği cihaz sayesinde yüksek enerjiye sahip ses dalgalarının yağ hücrelerini parçaladığı yönteme ise Ultrasonik-Vaser Liposuction adı verilir. Lazer liposuction ve Lazer lipoz isimli yöntemler ise temelde aynıdır.

Bu iki yöntem arasındaki tek fark lazer lipoliz uygulamasından sonra yağların idrar yolu ile vücuttan atılması sağlanırken lazer liposuction uygulamasından sonra yağların aspire edilmesidir.

 

Operasyon sonrası hasta aynı gün içerisinde evine dönebilir. Hastaların bir kısımda gözlemlenen şişlik ve morluklar çoğunlukla 2 haftalık bir süre sonunda kendiliğinden yok olur. Hastane ortamında gerçekleşen operasyondan sonra ise hastaların 1 aydan önce ağır egzersiz ve işlerden kaçınması gerekir fakat bunun dışında 2-3 içerisinde normal yaşantısına dönebilirler.

Op. Dr. Burak Türkyılmaz
** Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif
Cerrahi Uzmanı
www.drburakturkyilmaz.com
https://www.instagram.com/drturkyilmaz
https://www.facebook.com/drturkyilmaz

28 Haziran 2018 12:07

DİĞER GÜNCEL KADIN HABERLERİ