Facebook Twitter Google+ Pinterest Instagram

Hissettiğiniz yaşta görünmek için küçük dokunuşlar

Arkadaşına öner Yazdır
Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Şükrü Yazar, zamanla yüzümüzde oluşan deformiteleri gidermede oldukça etkili olan HydraFacial uygulamasından bahsetti.

Zaman hızla akıp giderken hayattan aldığımız dersler ve edindiğimiz tecrübeler ile yaşantımızı daha iyi kurgulamak ve tadını çıkarmak isteriz. Ancak zamanın yüzümüzde bıraktığı izler ve neden olduğu deformiteler moralimizi bozar. Aynaya baktığımızda önce kendimiz ışıl ışıl bir cilt ve canlı bir yüz ifadesi ile karşılaşmak isteriz. Görüntüsünden memnun olmayan bir insan hayata nasıl adapte olabilir? İşte medikal estetik uygulamaların çeşitliliği, yepyeni teknikler bizi bu çaresizliklerden kurtarıyor.

İlk bakışta karşımızdaki kişinin gördüğü yüz, boyun ve dekolte bölgemiz bir bütün olarak en dikkat çeken bölgedir. Ne yazık ki en çabuk yıpranan da bu bölgedir. İlerleyen yaş ve sağlıksız yaşam tarzı nedeniyle cilt dokusu elastikiyetini kaybetmiş, lekelenmiş, sivilcelenmiş, yapısı bozulmuş olabilir. HydraFacial yüz, boyun ve dekolte bölgesine uygulanan temizleme, yenileme, nemlendirme ve antioksidan korumanın yapıldığı kombine bir medikal bakım işlemidir. Etkisi kalıcıdır. Ağrısız ve pratik bir işlemdir.

 

Özel bir vakum sistemiyle derinlemesine temizlenen cilde çözünürlüğü yüksek anti-aging peptidler ve antioksidan serumlar yedirilir. Ciltteki soruna göre sivilcelere, lekelere ya da kırışıklıklara uygun farklı serumlar kullanılır. Ciltte kuruluk ve ince kırışıklıklar mevcut ise hyaluronik asit içeren serum uygulaması yapılır.

Siyah noktalar, genişlemiş gözenekler ve aşırı yağ bulunan T bölgesine ise yağı dengeleyici serum uygulaması yapılır. Devamında nemlendirici solüsyonlar, antioksidanlar, hyaluronik asit ve peptidler cilde uygulanır. Sorunun niteliğine göre led terapi ile cildin elastin-kollajen lifleri uyarılarak yenilenmesi ve cildin sıkılaşması sağlanır. Bakımdan hemen sonra ince kırışıklıklarda azalma gözlemlenir. İşlem sonrası herhangi bir iz, morluk, ödem, kızarıklık gelişmediği için gündelik hayata hemen dönülebilir. Sonuçları anında görülür.

 

HydraFacial, cilt temizleme ve yenileme, soyma, nemlendirme, antioksidan koruma, akne tedavisi işlemlerinin kombine edildiği bir sistemdir. Hiçbir yan etkisi yoktur. Daha parlak, aydınlık, genç ve güzel bir cilde konforlu bir şekilde ulaşmayı sağlar. Orta yaş ve üzerindekilerde elastikiyet kaybına karşı daha genç yaşlarda ise sivilce ve yağlanmaya karşı uygulanır.
FDA tarafından onaylı tek cilt bakım cihazıdır. Haftada 1, 4 ile 6 seanslık bir kür idealdir. Sonuçların korunması için ayda tek seans yapılması önerilir. Günlük aktiviteyi aksatmaz.

Medikal estetik uygulamalardan en çok tercih edilenlerden biri de ‘Baby Face Beauty’dir. Lazer destekli bir cilt bakım işlemidir. Thulium lazer ışınları ile deride mikro-kanallar açıldıktan sonra cildin sorununa göre seçilen çeşitli vitaminler (A, C) ve kök hücre içeren nano partiküllü ampuller cilde yedirilir. Sağlıklı, aydınlık ve canlı bir cilde sahip olmak için bakım konusuna önem vermek gerekir. Bakım için kullanılan ürünlerin cildin alt katmanlarına ulaşması ayrıca önem taşır. Thulium lazer teknolojisinin yardımıyla ampullerin antioksidan; anti-aging ve aydınlatıcı etkisi alt katmanlara kadar ulaşır.

 

Ağrısız, kısa süreli (10-15 dakika) yan etkisi olmayan Baby Face Beauty, kozmetiklerin ciltte emilmesi için ideal ortamı sağlayarak, içten dışa doğru iyileşmeyi hızlandırır.
Gözenek ve cilt sıkılaştırma, cilt beyazlatılmasında, parlatılmasında, kırışıklık gidermede, anti-aging bakımda kullanılır. Yüz, boyun ve dekolte bakımı için idealdir. Kişinin cildindeki sorununa bağlı olarak 1-2 hafta aralıklarla 3-4 seans uygulanabilir. Tek seans bile gözle görülür sonuçlar elde edilir.

Prof. Dr. Şükrü Yazar
Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı
www.drsukruyazar.com
Instagram: /drsukruyazar
Facebook: /drsukruyazar

01 Haziran 2018 13:03

DİĞER GÜNCEL KADIN HABERLERİ