Facebook Twitter Google+ Pinterest Instagram

Hamileler için güzellik önerileri

Arkadaşına öner Yazdır
Hamilelik, bir kadının anneliğe adım atmasıyla birlikte hayatında birçok değişikliğin yaşandığı ve birçok mucizeleri içerek bir süreçtir.

Hamilelikte C vitamini

Hamile kadınlar için en iyi güzellik ipuçlarından birisi C vitamini alımını arttırmaktır. C vitamini damar sağlığınızı korumanıza yardım eder ve vücudunuzun varis gibi damar hastalıklarıyla savaşmasına yardımcı olur. Eğer genetik olarak varis hastalığı varsa, tamamen ortadan kaldıramasanız da şiddetini azaltabilirsiniz.

Hamilelikte tüylerden nasıl kurtulursunuz?

Hamilelik döneminde istenmeyen tüylerden kurtulmak için kimyasal kullanmamanız yerinde olur. Tüy dökücü kremlerle ilgili sağlam bir kanıt olmamakla birlikte, ana maddesi tiyoglikolik asit olduğundan, hamilelik süresince kullanmamanızda fayda olacaktır. Jilet kullanmak daha faydalı olacaktır. Eğer ağda alışkanlığınız varsa, hamilelikte ağda yaptırmanızda herhangi bir sakınca yoktur.

Hamilelikte melazma

Aynı zamanda hamilelik maskesi olarak da bilinen melazma, vücutta meydana gelen renk değişikliğidir ve güneşe maruz kalan bölgelerde görülür. Melazmayı önlemek için yüksek faktörlü bir güneş kremi kullanın. Yüzünüzü korumak için de geniş kenarlı bir şapka kullanın. Renk değişimini önlemek için kapatıcı kullanabilirsiniz. Melazmalar genellikle doğum sonrasında kendiliğinden kaybolur.

Hamilelikte akne tedavisi

Hamilelik döneminde akne sorunuyla karşı karşıya kalabilirsiniz. Hamilelik döneminde kullanacağınız cilt bakım ürünleri yağsız temizleyiciler ve nemlendiriciler olmalıdır. Aynı zamanda, hamilelikte yaşanan ekstra yağlanmayı önlemek için astrenjan içermelidir. Hamileyken cildinize zarar verecek saliklik asit veya benzoil peroksit yerine çay ağacı yağı ya da hamamelis içeren ürünler kullanabilirsiniz.

10 Mayıs 2018 16:08

DİĞER GÜNCEL KADIN HABERLERİ