Facebook Twitter Google+ Pinterest Instagram

Sararan tırnakları beyazlatmanın en basit yolu

Arkadaşına öner Yazdır
Bakımlı el ve ayaklar kadınlar için vazgeçilmezdir ve dış görünümün en önemli unsurları arasındadır. Ancak el ve ayak bakımında ojeden vazgeçemeyen kadınların yaşadığı büyük problemlerden biri de sararmış tırnaklardır.

Ojesiz dışarı çıkmak durumunda kalan kadınların sararmış tırnaklarla dolaşması hoş olmayan bir durum ortaya çıkarır. Ancak birçok kadının yaşadığı bu problem için basit çözümler olduğunu bilmenizde fayda var.

Tırnak sararması nedenleri

Sık sık oje markasını değiştiriyorsanız

Daha çok koyu renk veya kat kat oje kullanıyorsanız

Aşırı sigara tüketiyorsanız

Tırnaklarınızı vitaminsiz ve havasız bırakıyorsanız

Dikkat! Hastalık belirtisi olabilir

Tırnak sararması aynı zamanda birtakım hastalıkların belirtisi de olabilir. Bu sebeple beslenmenize de dikkat etmelisiniz. Protein ağırlıklı beslenmeye başlarsanız tırnak sararmasının
azaldığını göreceksiniz.

Tırnak sararmasını önlemek için limonlu yöntem

Gerekli malzemeler:

Limonlu su içmek için 20 sebep

Taze sıkılmış limon suyu veya limon

Süt

Maden suyu

Uygulanışı:

Tırnaklarınızı bir hafta boyunca limonla veya limon suyuyla ovalayın. Ardından da bir hafta boyunca yaklaşık 15’er dakika sütte bekletin. Sütten çıkarınca maden suyuyla yıkayarak tırnak tedavinizi tamamlayın. Bu işlemi tırnaklarınız normal rengine gelene kadar tekrar etmenizde fayda var.

Karbonat ile tırnak beyazlatma

Karbonatı suyla karıştırmak mucizeler yaratıyor

Kozmetik alanında sıkça kullanılan karbonattan, tırnakları beyazlatmak için de yararlanılır. 1 çay kaşığı kadar karbonatın üzerine, 1 çay kaşığı yoğurt ekledikten sonra kıvam yakalamak için biraz da su ekleyebilirsiniz. Bu karışım ile tırnaklarınızı ovduktan sonra beklemeden yıkayın. Haftada 3 kereden fazla yapmamanızda fayda var.

18 Aralık 2017 13:12

DİĞER GÜNCEL KADIN HABERLERİ