Facebook Twitter Google+ Pinterest Instagram

Daha zayıf gösteren hileler

Arkadaşına öner Yazdır
Bazen güzel görünmek adına küçük hileler yaparız. Uygulayacağınız birkaç öneri, güzelliğinize güzellik katacak.

1. Adım Makyaj hilelerini öğrenin. Örneğin, yanaklarınızın kenarına uygulayacağınız koyu renk bir pudra ya da gözlerinizi irileştirecek göz makyajı, yüzünüzü olduğundan zayıf gösterecektir.

2. Adım
İç çamaşırı seçiminize dikkat edin
İnce görünmek için bedeninize uygun iç çamaşırı giyin. Kalıbı doğru seçilmiş bir sütyen ya da göbeğinizi toplayacak korseli iç çamaşırları, sizi zayıf gösterir.

3. Adım Doğru rengi seçin
Vücudu daha zayıf gösterme becerisi olan koyu renkleri tercih edin. Sadece siyah değil; koyu yeşil, mürdüm gibi renkler de işinize yarayacaktır.

4. Adım Bedeninize uygun kıyafetler giyin
Yanlış ölçülerde kıyafetlere yönelmeyin. Dar ya da kilo saklayabilmek amacıyla giydiğiniz aşırı bol kıyafetler ters tepebilir. Bedeninize uygun giysilerle daha zayıf görünebilirsiniz.

5. Adım Desenlere dikkat edin
Desenlere dikkat edin. Yatay çizgiler kilolu, dikey çizgiler ise daha zayıf gösterir. İri desenler yerine, renkli küçük desenleri seçin. Kilonuz üst bölgede toplanıyorsa düz renk, desensiz bluzları tercih edin.

6. Adım
Vücut yapınızı hesaba katın
Vücut yapınızı hesaba katın. Kayık ve yuvarlak yakalı giysiler yerine V yakalı elbiseler giyin. Armut tipi vücudunuz varsa yuvarlak yaka kesimleri tercih etmelisiniz. Asimetrik şekiller ve kesimler de fazla kiloları gizler.

7. Adım Aksesuarlarınızı doğru seçin
Aksesuarlarınıza dikkat edin. Geniş bir beliniz varsa kalın kemer kullanmayın. Gerdanınıza dikkat çekmek istemiyorsanız kısa kolyelerden uzak durun. Bu gibi detaylar görüntünüzü fazlaca etkiler.

8. Adım Duruşunuza dikkat edin
Kambur durmayın. Kambur durmak ya da omuzlarınızı düşürmek, görüntünüzü olumsuz yönde etkiler. Omuzlarınızı geriye atarak dik durduğunuzda, daha zayıf ve uzun görünürsünüz.
Bedeninizi ne kadar iyi tanırsanız, kendinize özgü bir tarz yaratmanız da o kadar kolay olur.

 

 

Kaynak: MYNET

14 Kasım 2016 12:31

DİĞER GÜNCEL MODA HABERLERİ