Facebook Twitter Google+ Pinterest Instagram

'Gelin Çiçeği' nasıl seçilmeli?

Arkadaşına öner Yazdır
Düğün gününüzde gelinliğiniz, saçınız, makyajınız ve hatta düğün mekanınız kadar önemli bir detay da gelin çiçeğinizdir.

Farkınızı ortaya koymak için işe gelin çiçeğinizden başlayabilirsiniz…

Hayatınızın en heyecanlı gecesine hazırlanırken gelinliğinizi tamamlayan gelin çiçeğiniz sizin tarzınızı, hayata bakışınızı ve en önemlisi de farkınızı ortaya koysun istemez misiniz? O zaman bu profesyonel öneriler çok hoşunuza gidecek…

 

Çiçeklerinizi kendiniz aranje etmeyi mi düşünüyorsunuz? O zaman profesyonellerin ihtiyacınız olacak tavsiyelerinden oluşan yazımız tam da ihtiyacınız olan şey demektir…

Buketinizi seçerken mevsim çiçeklerini dikkate alın. İlkbaharda dallarında filiz veren çiçekler ile taze yaprakları, yazın ise farklı türdeki kır çiçeklerini kullanmayı deneyebilirsiniz. Sonbahar gelinlerinin geniş bir kuru çiçek yelpazesinden seçim yapma ve çok hoş renkleri buketlerine dahil etme şansları varken, kış düğünlerinde kullanılacak bol miktarda mum ve çiçek de görkemli bir atmosfer oluşturmanıza olanak sağlar.

Yürüme yolu ve sandalyelere kurdele ile sarmaşıklar takabilirsiniz. Bu hem basit ve ucuz bir yöntemdir hem de çok etkileyici bir görüntü yaratır. Kullanabileceğiniz diğer bir taktik de, masaları güzel kaplara koyduğunuz bitkilerle dekore etmektir. Hatta bu kapları kiralayabilir, sadece içine koyacağınız bitkileri satın almayı bile deneyebilirsiniz.

 

Yapma çiçekler kullanmayı deneyin! Böylelikle aranjmanlarınızı hazırlarken gerçek çiçekleri mahvetmekten korkmadan deneme yapma imkanı bulursunuz. Üstelik işiniz bittiğinde de sizde kalabilirler.

 

Kendi çiçeklerinizi düzenlerken işi karmaşıklaştırmayın. Basit ve yalın bir stil benimseyin, sonuçta siz profesyonel bir çiçekçi değilsiniz. Üstelik şu anda tek çiçeklerin reçel kavanozu, parfüm şişesi, su testisi ve teneke kaplar gibi günlük, sıradan eşyaların içine konulduğu doğal, zahmetsiz bir trend var. Neden bunu kullanmayasınız ki?

22 Temmuz 2016 12:13

DİĞER GÜNCEL MODA HABERLERİ