Facebook Twitter Google+ Pinterest Instagram

Grip Olmayan Kadınların 8 Özelliği

Arkadaşına öner Yazdır
Sizin için gripten korunmanın yöntemlerini derledik.

Yoğurt Yemeye özen gösterin

Bağışıklık sisteminizi güçlendirmek için yoğurt yemek şart. Yoğurtta bulunan laktik asit bakterilerin öldürülmesinde önemli bir rol oynuyor. Yoğurt düzenli olarak tüketildiğinde iyi bir koruyucu olabiliyor.

Sarımsak Tüketin

Sarımsak halk arasında en fazla şifa verdiğine inanılan gıdalardan biri. Kastamonu sarımsağı bunların başını çekiyor. Sarımsak eskilerin deyimiyle tam bir ‘’antibiyotik’’. Sarımsak griple baş etmenizde en önemli etkenlerden biri. Tavsiyemiz sarımsağı bir diş olarak parçalara ayırıp yutmanız. Böylelikle daha yararlı olabiliyor.

Oda Isınız Düşük Olsun

Uyuduğunuz odanın sıcaklığı mutlaka oturduğunuz odadan düşük olmalı. Genelde tavsiye edilen sıcaklık değeri 15 ile 20 derece arasında değişmektedir.

Bitkisel Çaylar

Zencefil, ıhlamur, adaçayı gibi doğal çaylar sizi daha zinde tutmaya yarıyor. Özellikle zencefil hem boğaz ağrısına hem de öksürüğe iyi geliyor. Ihlamuru ise mutlaka limonla beraber tüketmelisiniz. Adaçayının ise hem sakinleştirici özelliği hem de griple baş etme özelliği var.

Hijyene Önem Verin

Hijyen griple mücadele etmenin ilk yolu. Genelde tokalaşma, bir yere dokunma gibi yollarla da geçebilen gribin baş düşmanı bakteriler. Biriyle tokalaştıktan sonra elini ağzınıza götürmeyin. Bir yere dokunduktan sonra eğer hijyenik değilse mutlaka elinizi ya yıkayın ya da ıslak mendille silin. Başkasının içtiği bardaktan su içmeyin. En önemlisi ortak tabaklardan yemek yemeyin.

Saunaya Gidin

Haftada iki kere saunaya gitmek hem kendinizi iyi hissetirecek hem de virüslerden uzak durmanıza yardımcı olacaktır. Saunanın sıcaklığı sayesinde terleyecek ve vücudunuzdan ter atabileceksiniz.

Stresten Uzak Durun

Stres, bütün hastalıkları tetikleyen ve geç iyileşmesinde neden olan çok büyük bir etken. Modern hayat içerisinde stresten uzak durmak çok önemli. Kalp hastalıkları, sinir hastalıkları gibi hastalıkların başlıca nedeni de stres. Grip için de aynı şeyden söz edebiliriz. Stres gribin ortaya çıkmasını hızlandırıyor.

25 Mayıs 2017 17:08

DİĞER GÜNCEL SAĞLIK HABERLERİ