Facebook Twitter Google+ Pinterest Instagram

Her gün yapılması gereken yoga hareketleri

Arkadaşına öner Yazdır
Sağlıklı yaşamak için her gün erken yatıp erken kalıyor ve sporunu aksatmıyorsundur.

Yada bir diğer seçenek olan sabah 9, akşam 5 masa başında çalışıyorsan, emin ol kalçanın nasıl acıdığını ve uyuştuğunu tahmin edebiliyoruz.

Masa başı çalışanlar işte size bununla ilgili güzel bir çalışma 

Biz çok fazla oturuyoruz bu işin suçlusu biz değiliz, şaka bi yana oturmak artık yeni sigarımız gibi, şaka yapmıyorum!

Çoğumuz vücudumuzun hareket aralığını ve kalçamızı az hareket ettiririz. Yoga eğitmeni Bethany Lyons diyor ki: kalça vücudunuzun duygusal merkezleri olduğu ve dikkat etmemiz gereken bir bölge.

Yoga elbette bütün bu gerginliği alması için kolay bir yöntem . Gevşemek ve rahatlamak için yago size yardımcı olacaktır .

5 kere derin nefes almanızı ve rahatlamanızı Lyons size önermektedir.

 

“İstikrar ve denge yaratmak için , vücudunuzu güçlendirmek için çok iyi bir yöntem diyen lyons , bacaklarınızı , kasıklarınızı ve kalçanıza iyi gelmektedir ..”

Nasıl yapılır: Topuğunuzun üzerinde durun , dizlerinizi hizalayın ve ayaklarınızı öne çıkarın . Güçlü sırt bacak tutulması olmaması için , avuç içi karşıya baksın , kollarınızı ve vücudunuzu kaldırın . Eklemleri ve omuzlarınızı hareket ettirin . Ön diz ve sırtınızını arka topuk ayağınızla birleştirerek birbirine karşı düşük hareketler çizin.

 

Lyon bu konuda arka bacak germe hareketinin yoğunluğuna dikkat ediyor . Esneme ve kasları güçlendiren bir duruş ile yardımcı olacağını söylüyor . Güçlü kalçalar için fleksörü geliştirmek ve daha düz ayağa ve emin bakmak için yararlıdır. Kalça fleksör sıkı ise onları çekerek , taşımalısınız .

Nasıl yapılır: Geri yaslanarak arka bacağınızın üzerine sağlam ve basılı tutun.

 

Bu duruş hilal duruşları arasında daha derine gitmek ve rahatlamak için izin veriyor diyen Lyons, şimdi daha az güçlendirilmesi gereken germe hareketleri ve daha fazlasıda var . Eğer denge unsuruna dikkat etmezseniz , iyi olmaz . Bunu düşünün kolay bir hilal hamlesi duruşu , ama yinede etkili bir pozisyon.

Nasıl yapılır: Ayaklarınızı ve iki elinizi birleştirin , Yere sırtınızı yaslayın ve vücudunuz dik olacak şekilde gövdenizi kaldırın ve denge için bacağınızın önüne ellerinizi koyun.

01 Ağustos 2016 14:28

DİĞER GÜNCEL SAĞLIK HABERLERİ