Facebook Twitter Google+ Pinterest Instagram

Kollarınızı toparlayan egzersiz önerileri

Arkadaşına öner Yazdır
Yaz geldi gelecek derken geldi. Ve fazlalıkları olanlar için aslında güzel bir şans. Bu yaz sıcaklarını iyi bir terlemeye ve özellikle kollarınızı şekillendirmek için kullanabilirsiniz.

İşte öneriler…


Kadınlar için özellikle de yaz aylarında kollardaki fazlalıklar ve sarkıklar fazlasıyla önem taşır. Sizin de buna benzer bir şikayetiniz var ise ve kollarınızı şekillendirmek ve hızlı kilo vermenizden ötürü olan sarkık görüntüden kurtulmak için bu egzersizleri düzenli olarak yapmaya özen göstermelisiniz.Bu hareketler sayesinde haftalar içerisinde kollarınızı toparlayabilir ve kol içlerinizin sarkık görüntüsünden kurtulabilirsiniz.

• Ayaklarınızı omuz genişliğinde açarak bir sandalyede dik bir şekilde oturun. Esnek bir lastiğin bir ucunu sol ayağınıza takın ve diğer ucunu sağ elinize alın. Dirseğinizi sağ bacağınıza koyun ve elinizi yumruk yaparak yukarı aşağı doğru çekip indirin. Her kol için hareketi en az 12 kez tekrarlayın.

• Ayakta sağ ayağınızı geriye doğru hafifçe atın ve lastiği sol ayağınızın altına sıkıştırın. Her iki ucundan da elinizle sıkıca tutun. Kollarınızı dirseklerden açık olacak şekilde aşağı koyun ve dirseklerinizi arkaya doğru kıvırın. Kürek kemiklerinizin birbirine yaklaştığınızı hissedin. 12 kez hareketi tekrarlayabilirsiniz. Kol arkası ve sırtınız için inanılmaz çalıştırıcı ve yağ yakıcı bir harekettir.

• sağ ayağınızı bir adım ileri atın ve lastiği göğsünüze gelecek şekilde sırtınızdan iki yana uzatarak tutun. Dirseklerinizi 90 derece kırın ve sonra kollarınızı omuz seviyesine gelecek şekilde kaldırın ve indirin. Lastiğin gerildiğini kollarınızın ise zorlandığını hissedin. Ve bu hareketi 12 kez tekrarlayın. Pazularınız ve göğüs bölgeniz bu hareket ile birlikte çalışır ve çok kısa bir zamanda inanılmaz güzel bir görünüme kavuşur.

01 Temmuz 2016 16:17

DİĞER GÜNCEL SAĞLIK HABERLERİ